İnstagram Beğeni Sayısı Gizleme Nasıl Yapılır?

İnstagram Beğeni Sayısı Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram beğeni sayısı açma ve gizleme işlemlerinin nasıl yapıldığı, platform bu özelliği duyurduktan sonra birçok kişi tarafından incelenir olmuştur. Böylece insanlar, paylaşımlarını kaç kişinin beğendiğini gösterebilir ya da gizleyebilir.

Instagram, her kullanıcıya fotoğraf ve video türünden paylaşım yapma olanağı tanır. Bunlar üzerinde kişiler beğeni başta olmak üzere bir takım etkileşimler gerçekleştirebilir. Ne var ki insanlar farklı nedenlerden dolayı beğeni sayılarını gizlemek isteyebilir.

Platform da bu konuda bir özellik sunmuştur. Bunu kullanan kişiler, diğer üyelerden bu bilgilerini gizleyebilir. Beğeni gizleme platformda bulunan herkes tarafından, pratik bir şekilde kullanılabilir.

Instagram Beğeni Sayıları Neden Önemlidir?

Instagram beğeni gizleme iPhone ve Android cihazlarda nasıl yapılır? Bu soru dünyanın birçok yerinde son zamanlarda sık sık sorulanlar arasındadır. Zira platform içinde beğeniler büyük bir yere sahiptir.

Instagram içinde daha başarılı olmak, paylaşımlarınızla ses getirmek istiyorsanız kaliteden ödün vermemeniz, orijinal ve özgün olmanız gerekir. Ne var ki ne kadar özen gösterilirse gösterilsin, çoğu platform üyesi sevdiği gönderilere bile beğeni bırakmaz. Böylece düşük istatistikler oluşur.

Ancak diğer üyeler bir paylaşım kaliteli olsa bile, paylaşımlar az beğeniye sahipse genellikle ön yargıyla yaklaşır. Tam da bu nedenle gönderileri güzel ancak beğenileri az olan kişiler Instagram Reels beğeni sayısı gizleme gibi işlemleri gerçekleştirir.

Böylece güzel videolar ile insanların ilgisinin daha fazla çekilmesi amaçlanır. Her ne kadar zor olduğu düşünülse de kolay bir şekilde yapılması mümkündür.

Instagram Beğeni Sayısı Nasıl Gizlenir?

Instagram’da beğeni nasıl kaldırılır ve gizlenir birbirinden farklı iki kavramdır. Kelimeler yakın olsa da aslında işlemler farklıdır. Beğeni kaldırma, kişilerin beğendiği bir gönderiden like’larını çekmeleri anlamına gelir. Bu fotoğraf üzerine iki kere tıklayarak ya da kırmızı kalbe bir kez dokunarak yapılabilir.

Ancak beğeni gizleme bundan farklıdır. Bu kapsamda kişiler doğrudan beğenilerin görülmesini kapatır. İnsanlar beğeni yapmaya devam etse de kaç kişinin beğendiği, kimlerin like attığı gibi istatistikler görülemez. Bunu yapmak isteyenler, aşağıda bulunan işlemleri takip edebilir;

  1. Instagram’a giriş yapın.
  2. Profil hesabınıza girin.
  3. Beğenileri gizlemek istediğiniz gönderiye dokunun.
  4. Üç noktaya dokunarak beğeni sayısını gizle seçeneğine tıklayın.

Böylece tüm işlemler başarılı bir şekilde sonlanır. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta, sadece bir gönderide bu bilgileri gizlemenin şüphe uyandırabileceğidir. Hepsinde gizlerseniz diğer üyeler buna daha pozitif yaklaşabilir.

Instagram’da Beğenilen Gönderiler Nasıl Görülür?

Instagram’da birçok kişi beğendiği gönderileri tekrar incelemek ister. Bunun farklı nedenleri olsa da aralarında temizlik yapmak, bakarak eski günleri düşünmek, komik içerikleri tekrar görmek başlıca sebepler arasındadır.

Instagram’da beğeni geçmişi nasıl görülür ayarlar üzerinden kolayca erişilebilir. Aşağıdaki işlemleri sırasıyla izlemek bunun için yeterli olur;

  1. Instagram’a giriş yapın.
  2. Sağ alt köşeden profil hesabınıza giriş yapın.
  3. Menüye girdikten sonra arama kısmına beğeniler yazın.

Bunlar ardından tüm beğenilerinizi görebilirsiniz. Bunun yanı sıra Instagram beğenilerinin sizi takip eden herkes tarafından görülebileceği de bilinmelidir. Örneğin sizinle aynı sayfayı takip eden bir kişi, herhangi bir gönderiyi incelerken sizin beğendiğinizi kolayca fark edebilir.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN