İnstagram Doğrulama Talebi Ne Zaman Belli Olur?

İnstagram Doğrulama Talebi Ne Zaman Belli Olur?

Doğrulama talebi nedir aynı zamanda mavi tik rozeti, mavi tik işareti olarak da bilinir. Her sosyal medya ağında olduğu gibi Instagram da bu seçeneği kullanıcılarına sunar.

Günümüzde teknolojinin ve imkanların gelişmesi, her geçen gün tanınmak isteyenlerin sayısını da arttırır. Bu nedenle insanlar, istedikleri konuma ulaşmanın farklı yollarını arar. Mavi tikler, bu bakımdan daha kısa sürede çözümler sunar.

Her ne kadar başvuru süreci zor kabul edilse de saniyelerinizi ayırarak müracaat edebilirsiniz. Ancak değerlendirme sürecinden istenen sonucun gelmesi için bazı şartları da taşımanız gerekir. Sonuçlar gerek olumlu gerekse olumsuz, bir ay içerisinde tarafınıza iletebilir.

Instagram Doğrulama Talebi Nedir?

Instagram hesap doğrulama formu platform içerisinden ulaşılabilir. Buna ulaştıktan sonra doldurarak platforma gönderebilir, ardından alacağınız cevabı bekleyebilirsiniz.

Mavi tikler bir profilde, ismin yanında bulunan işaretlerdir. Bu durum hesabın gerçek olduğunu gösterir. Dolayısıyla bir nevi güvenilir olduklarına işaret eder. Böylece bir markayı ya da firmayı takip etmek isteyenler, doğrudan gerçek olanı inceleyebilir.

Ne  var ki mavi tikler sadece bununla sınırlı bir kullanıma sahiptir. Özellikle adını duyurmak ve fenomen olmak isteyenler de bir statü sembolü olarak buna kavuşmak ister.

Instagram Doğrulama Talebi Ne İşe Yarar?

Resmi Instagram hesabı ne demek ilgili hesabın, doğrudan kişiye ait olduğunu gösterir. Böylece diğer üyelerin ona güvenebileceğini işaret eder.

Sahte hesaplar her sosyal medya platformunda olduğu gibi Instagram’da da azımsanamayacak ölçüdedir. Dolayısıyla doğru kişinin takip edilip edilmediği oldukça ciddi bir konudur. Ancak mavi tikler, bu konudaki endişeleri kaldırır.

Bunun yanı sıra doğrulama taleplerine onay verilmesi oldukça zordur. Dolayısıyla buna kavuşan kişiler, platform içerisinde büyük bir ilgi toplamaya başlar. Paylaşımları da kaliteli olduğu için istatistik oranları da böylece yükselir.

Instagram içinde firmaların ve işletmelerin mavi tike sahip olması, müşterilere de bir güven duygusu verir. Dolayısıyla birçok avantajı vardır. Mavi tik almanın yolları dikkatli bir şekilde izlenirse, platform buna dair onay verebilir.

Doğrulama Talebi Almak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğer doğrulama talebinizin olumlu sonuçlanmasını istiyorsanız, mavi tik almanın yolları büyük önem taşır. Bunlar oldukça geniş bir konuda yer almakta olup bazıları şu şekildedir;

  1. Orijinallik: Mavi tik verilecek hesabın gerçek olması gerekir. Hayran sayfaları kendini doğrulatamaz.
  2. Bir hesap: Kişi ya da işletme başı bir hesap bulunmalıdır. Ancak farklı dillere hitap için açılan hesaplar bunun haricindedir.
  3. Gizli profiller: Mavi tik alabilmek için gizli profil olmamak gerekir.
  4. Eksiksiz olmak: Mavi tik almak için en az bir gönderi olması, profil fotoğrafı olması ve tam bir özgeçmiş bulunması gerekir.
  5. Dikkate değerlilik: Doğrulama talebinin olumlu sonuçlanabilmesi için hesabınızın dikkat çekici olması gerekir.

Bunun yanı sıra Instagram’da kaç takipçi olunca mavi tik alınır da önemli bir sorudur. Yukarıda bulunan maddelere ek olarak 10.000 takipçiniz olması da gerekir.

Eğer hesabınıza güveniyorsanız ve başvuru yapmak istiyorsanız, Instagram mobil uygulamasına girdikten sonra profil ayarlarına girmeniz gerekir. Ardından hesap bölümüne geçerek, doğrulama iste üzerine dokunmanız yeterlidir.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN