Instagram Eylem Engellendi Hatası Ve Çözümü

Instagram Eylem Engellendi Hatası Ve Çözümü

Instagram erişim kısıtlaması birçok kişiye uygulanabilir. Bunlar geniş bir kapsamda yer almakta olup eylem engellendi hatası da bunların içinde yer alır. Bu kapsamda platform, söz konusu profilin spam etkinliklerine maruz kaldığını tespit etmiş, bu nedenle de engellemiştir.

 Bu kapsamda kişiler platformda bulunan paylaşımlara yorum yapamamakta ya da beğenememektedir. Bazı özelliklere bu şekilde engelleme geldiği için oldukça ciddi sorunlar arasındadır. Ancak çözümleri de vardır. Bunları denerseniz, kısa sürede hesabınızı geri alabilirsiniz.

Instagram Topluluk Kuralları Nelerdir?

Instagram sınırlama uyarısı, eylem engellendi hatası gibi problemlere geçmeden önce topluluk kurallarından bahsetmek gerekir. Zira platformun bu engellemeyi yapmasının olası nedeni söz konusu kurallara uyum gösterilmemesidir. Bunlardan bazıları aşağıda olduğu gibidir;

  1. Kendi çektiğiniz ya da paylaşma hakkınız olan videoları, fotoğrafları paylaşma
  2. Geniş bir kitle için uygun içerikler paylaşma
  3. Spam içermeme
  4. Yasalara uyma
  5. Instagram topluluğunun diğer üyelerine saygı gösterme
  6. Kendine zarar vermeyi yüceltilecek bir şey gibi göstermeme

Platformun topluluk kuralları arasında bunun haricinde de uyulması gereken maddeler vardır. Her bir üye kayıt olurken bunları kabul eder. Bu nedenle paylaşımlar esnasında dikkat etmek de şarttır. Eğer maddelerin birine ya da birkaç tanesine dikkat edilmezse, ihlali yapılırsa eylem engellendi hatası ile karşı karşıya kalmanız muhtemeldir.

Instagram’da Eylem Engellendi Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram’da eylemin engellenmesi, platformun etkili ve verimli bir şekilde kullanılmasını engeller. Bu nedenle kişiler Instagram erişim engeli kaldırma seçeneklerini de inceler. Bu konuda öncelikle platformu sadece bir cihazdan kullanmanız önerilir.    

Aynı şekilde sürekli kullanıcı adı ve şifre değiştirmek de spam olarak algılanmanıza neden olabilir. Mail adresi ve telefon gibi bilgilerde de sıklıkla  güncellemeye gidilmemelidir.

Mobil Veri Kullanılması

Instagram erişim engeli kaldırma istiyorsanız, ilk olarak mobil veri kullanabilirsiniz. Zira platform hesabınızı değil IP adresinizi engellemiş olabilir. Bu durumda wi-fi adresini kullanmak yerine mobil veriye dönmek, soruna çözüm sunabilir.

Ancak hala  devam ediyorsa farklı seçenekler kontrol edilmelidir.

Instagram Aktivitelerini Durdurma

Eğer eylem engellendi hatası alıyorsanız, bir süre durmak da isteyebilirsiniz. Sürekli eylemlere devam etmeye çalışmak, platformda spam olduğunuz düşüncesini devam ettirebilir. Ancak birkaç gün platformda herhangi bir kişiyi takip etmez, yorum yapmaz, beğeni bırakmazsanız otomatik olarak düzelebilir.

Üçüncü Taraf Uygulamalarını Kaldırma

Instagram için sunulan bazı üçüncü taraf uygulamaları hesabınız için tehlikeli olabilir. Bunları kullanma nedeniyle platform sizi engellemiş olabilir. Dolayısıyla Instagram erişim engeli kaldırma istiyorsanız hangi üçüncü taraf uygulamalara izin verdiğinizi incelemeniz, bunlar arasında güven vermeyenleri silmeniz önerilir.

Form Doldurma

Bazı durumlarda kişiler topluluk kurallarına uysa, aksi yönde hareket etmese bile ceza alabilir. Zira platformda birçok kişi özellikle sevmediği hesapları ve rakipleri aslında yapmadığı nedenlerden dolayı şikayet etmektedir. Bu da engelleme nedeni olabilmektedir.

Şayet böyle bir şey olduğunu düşünüyorsanız, Instagram erişim engeli kaldırma için platform ile iletişime geçebilirsiniz.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Google arama motorundan bu konuları aratarak bilgi alabilirsiniz yada sitemizde ki içeriklerden de aynı konularda bilgi alabilirsiniz. Bu konuların haricinde bilgi almak istediğiniz her konuda lütfen aşağıdaki yorum kısmına yazarak bize bildirin.instagram beğeni satın al 1 tl, beğeni satın alma instagram, instagram beğeni satın al ucuz, instagram beğeni satın alma güvenilir, instagram yavaş beğeni satın al, ucuz beğeni satın al, instagramda beğeni satın alma, instagram reels beğeni satın al, instagram beğeni satın al mobil ödeme, beğeni satın al ucuz, instagram beğeni hilesi satın al, instagram bayan beğeni satın al, instagram takipçi ve beğeni satın al, instagram yorum beğeni satın al, instagram beğeni satın al neososyal, instagram beğeni satın al ücretsiz, instagram beğeni satın al shopier, instagram beğeni satın al crovu, instagram video beğeni satın al, instagram beğeni hilesi satın alma, instagram türk beğeni satın al mobil ödeme, instagram bot beğeni satın al, instagram 500 beğeni satın al, youtube beğeni satın alma, beğeni instagram satın al

 #instagrambegeni #takipci #takipcisatinal #instagramtakipci #takipçi #instagramtakipcisatinalma #beğeni #takipcisatinalma #instagramtakipçisatınalma #instagramtakipcisatinal #begeni #takipçisatınalma #instagramtakipçi #instagramlike #beğenisatinalma