İnstagram Fotoğraf Kalitesi Düşüyor Sorunu Ve Çözümü

İnstagram Fotoğraf Kalitesi Düşüyor Sorunu Ve Çözümü

Instagram fotoğraf kalitesi ayarı oldukça önemlidir. Zira paylaşımlarınızın daha fazla beğeni almasını istiyorsanız, kaç piksel oldukları büyük önem taşır.

Instagram içerisinde birçok kişi paylaşımlarının daha fazla ses uyandırmasını ister. Bunun için ilk olarak paylaşımlarınızı dikkatli bir şekilde yapmanız gerekir. Teknolojinin geliştiği günümüzde, düşük kaliteli paylaşımlar yapmak size istediğiniz sonuçları vermez.

Ne var ki bazı durumlarda kişiler fotoğraf yükleme sırasında, kalitelerin otomatik olarak düştüğünden de bahseder. Tekrar denense de aynı problem yaşandığı için ciddi sorunlar oluşabilmektedir. Zira alınan beğeniler olumsuz etkilenir.

Her ne kadar çoğu kişi çözüm olmadığını düşünse de ne yapmanız gerektiğini bilirseniz, kısa sürede problemi ortadan kaldırabilirsiniz.

Işığın Yeterli Olması

Instagram fotoğraf kalitesi ayarı için doğru ışığın kullanılması gerekir. Aksi durum sadece sizin fotoğrafta nasıl göründüğünüzü etkilemez. Aynı şekilde fotoğrafın kalitesini de düşürür.

Dolayısıyla bir fotoğraf çekmek istiyorsanız, ilk olarak ışık unsurunu doğru şekilde ayarlandığınızdan emin olunmalıdır. Bu sadece ışığın düşük olması halinde geçerli değildir. Aynı şekilde çok aydınlık olması halinde de geçerlidir.

Cep telefonları ile yapılan çekimlerde, önce fotoğraf çekim ayarları bu nedenle kontrol edilmelidir. Çekim yapacağınız stil neyse HDR, portre gibi seçenekler arasından size en uygun olan tercih edilmelidir.

Işık yetersiz olursa ve bu şekilde yüklenirse, doğal olarak profilde de aynı şekilde görülecektir.

Instagram’ı Güncel Tutmak

Günümüzde birçok kişi eskiden bir sorun yaşamasa da aynı cihazla, aynı şekilde çekim yapmasına rağmen Instagram fotoğraf kalitesi düşüyor sorununu belirtir. Her ne kadar alakasız olduğu düşünülse de bunun en büyük sebebi eski bir Instagram sürümü kullanmadır.

Her ne kadar market uygulamaları güncelleştirmeleri otomatik yapsa da bu her zaman gerçekleşmez. Bu Instagram için de geçerlidir. Eğer Instagram güncel değilse de kullanılabilir; ancak bu bazı dezavantajlar ile beraber gelir.

Bunlardan sadece biri fotoğrafların kalitesiz olmasıdır. Bu nedenle uygulamayı güncellerseniz, daha iyi sonuçlar almanız mümkündür.

Fotoğraf Boyutlarının Dışına Çıkmamak

Birçok Instagram üyesi dikkat etmese de platforma yüklenebilecek boyutların da bir sınırı vardır. Bu 1,91:1 ile 4:5 şeklindedir. Her ne kadar bunların dışına çıkması mümkün olsa da yapılması önerilmez. Zira fotoğrafların kalitesini düşürecektir.

Dolayısıyla fotoğraflarınızı yüklemeden önce boyutunun maksimum buraya kadar olduğundan emin olmanız önerilir. Bunun yanı sıra piksel de önemlidir. Platforma 320 pikselden küçük, 1080 pikselden büyük fotoğraflar yüklenmemelidir. Örneğin 4K bir fotoğraf ne kadar kaliteli olsa da platform içinde aynı sonucu vermeyebilir. Instagram kalite arttırma için buna dikkat etmek oldukça önemlidir.

Ön Kamera Kullanmak

Instagram kalite düşmeden fotoğraf atma istiyorsanız ön kamerayı değil, arka kamerayı kullanmanız önerilir. Zira telefonların ön kamerasının çözünürlüğü daha düşüktür. Bu da doğrudan aldığınız sonuçları etkiler. Arka kamera her zaman daha iyi sonuçlar almanızı sağlar.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

 #instagrambegeni #takipci #takipcisatinal #instagramtakipci #takipçi #instagramtakipcisatinalma #beğeni #takipcisatinalma #instagramtakipçisatınalma #instagramtakipcisatinal #begeni #takipçisatınalma #instagramtakipçi #instagramlike #beğenisatinalma