Instagram Fotoğraflarımı Neden Kaldırıyor, Neden Siliyor?

Instagram Fotoğraflarımı Neden Kaldırıyor, Neden Siliyor?

Instagram resimler neden kaybolur? Bu soru özellikle platforma henüz yeni olan, paylaşımları bir süre sonra kendiliğinden silinmeye başlayan kullanıcılar tarafından sorulur. Platform içerisinde bir hesabın paylaşımlarını sadece ilgili kullanıcı ve platformun kendisi silebilir.

Eğer silme işleminiz siz tarafından yapılmamışsa, hesabınızı çalan da yoksa bunun anlamı platform tarafından işlemin yapıldığıdır. Her sosyal medya platformunda olduğu gibi Instagram’ın da uyulması gereken kuralları vardır. Bunlara dikkat etmemek, bir takım sonuçlara sebep olur.

Bunlardan bir tanesi de fotoğraflarınızın silinmesidir. Şayet topluluk kurallarına aykırı içerikler saptanmışsa, bir ya da birden fazla fotoğrafınız silinebilir. Bu nedenle her üye paylaşımlarını doğru yapmalıdır.

Instagram Topluluk Kuralları Nelerdir?

Instagram’da resimler neden kaybolur sorusuna geçmeden önce topluluk kurallarını bilmek şarttır. Çünkü her üye, kayıt esnasında bunlara uyacağını belirtir. Paylaşımlarda bunlara dikkat edilmemesi gerek kısıtlamalara, gerekse hesapların askıya alınmasına neden olabilir. Bunlar oldukça geniş olup bazıları şöyledir;

  1. Yasalara uyum gösterme
  2. Spam bulundurmama
  3. İçeriklerin geniş bir kitle için uygun olması
  4. Kişilerin kendi çektiği ya da paylaşma hakkı olan içerikleri paylaşması
  5. Kendine zarar vermeyi, yüceltilecek bir şey gibi göstermemek
  6. Topluluğun diğer üyelerine saygı gösterme

Bu ve diğer topluluk kurallarına uymak, platformun her üyesi için şarttır. Dolayısıyla okumanız ve bunlara uygun bir şekilde hareket etmeniz gerekir.

Instagram’da Fotoğraflar Neden Silinir?

Instagram içerisinde fotoğrafları yalnızca platform ve söz konusu hesap sahibi silebilecek olmakla beraber, diğer üyeler de buna yardımcı olabilir. Şikayet et butonu bu anlamda görülebilecek bir unsurdur.

Eğer bazı kullanıcılar paylaşımlarınızı sevmemişse şikayet ederek bunu Instagram’a bildirebilir. Zira milyonlarca üye olması nedeniyle, topluluk kurallarına uyum göstermeyen herkes görülmeyebilir. Bazı içeriklerinizin silinmişse önce kurallara uyum sağladığınızdan emin olmanız gerekir.

Şayet sizin tarafınızdan bir sorun yoksa platforma bunu bildirmeniz de mümkündür. Yapılan inceleme ardından Instagram gönderiyi geri alma mümkün olabilir.

Instagram’da Fotoğraflar Nasıl Geri Alınır?

Instagram içerisinde paylaşımı silinen kişilerin aklında olan tek soru bunları nasıl geri alacağıdır. Her ne kadar akla üçüncü parti uygulamaları ve siteleri gelse de bunlara karşı dikkatli olunması önerilir. Zira silme işlemleri platform tarafından yapılır. Geri getirme de yine Instagram tarafından gerçekleşir.

Instagram gönderiyi geri alma konusunda çözüm arıyorsanız, form doldurarak herhangi bir topluluk kuralını çiğnemediğinizi belirtebilirsiniz. Bundan sonra platform tekrar bir inceleme yaparak size geri dönüş yapabilir.

Instagram’da Hesabı Dondurunca Fotoğrafları Geri Alma

Instagram gönderiyi geri alma aynı zamanda hesabını dondurmuş, ancak bir süre sonra geri dönmeye karar vermiş kişiler tarafından da sorulur. Bilindiği üzere bu durumda paylaşımlar geri gelir. Ancak bu bazen yavaş bir süreç olabilir.

Dolayısıyla 1-2 gün beklemeniz önerilir. Hala gelmiyorsa platformla iletişim kurarak, sorununuzu aktarabilirsiniz.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      

İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      

İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN