Instagram Giriş Nasıl Yapılır?

Instagram Giriş Nasıl Yapılır?

Telefon, tablet veya bilgisayarınızda rahatlıkla instagram giriş yöntemini bugün sizlere anlatmak istiyorum.

Cihazınızın bilgisayar olup olmadığı, bilgisayar ise MAC veya PC mi olduğu hiç önemli değildir. Çünkü bütün süreç hepsi için aynı devam etmektedir. Aynı şey telefonunuzun adroid mi, ios mu olduğu konusunda da geçerlidir. Instagram.com adresine girerek veya telefonlar için uygulamayı indirdikten sonra Instagram giriş işlemini başlatarak, kullanıcı adınızı veya hesapla ilişkili telefon numarası veya e-posta adresinizi girin. Sonrasında şifrenizi girerek “Giriş Yap” butonuna basın.

Facebook kullanarak Instagram'a nasıl giriş yapılır

Instagram giriş işlemlerini Facebook üzerinden de giriş yaparak başlatabilirsiniz. Instagram gönderilerinizi Facebook'ta kolayca paylaşmakla kalmaz, aynı zamanda Facebook kimlik bilgilerinizi Instagram'da oturum açmanın kolay bir yolu olarak kullanabilirsiniz.

Facebook ve Instagram hesaplarınızı bağlamak için mobil cihazınızda Instagram uygulamasını açın, üç çubuklu menüye ve ardından “Ayarlar”a dokunun . Hesap bölümünde, “Diğer Uygulamalarda Paylaşma” bölümüne gidin ve Instagram'ı Facebook hesabınıza bağlayın.
Instagram kimlik bilgilerinizi hatırlamadan sorunsuz bir şekilde Instagram giriş yapabilmek istiyorsanız, Facebook hesabınızı Instagram'a bağlamak gerekir. Bu iki hesabı bağladıktan sonra, Facebook'u kullanarak Instagram'a giriş yapabilirsiniz - giriş sayfasında Facebook ile giriş yap seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Instagram'a giriş yapamıyorum ne yapmalıyım?

Instagram giriş konusunun en önemli kısımlarından biri budur. Parolayı kaybettiyseniz veya unuttuysanız, sıfırlamanız gerekebilir. Bir iPhone'unuz, Android cihazınız varsa veya bir bilgisayarda bir web tarayıcısı kullanıyorsanız, süreç temelde hepsi için aynıdır:

 • Oturum açma ekranında, kullanıcı adı ve parola alanlarının altında Oturum açarken yardım alın (Android telefon kullanıyorsanız) veya Parolanızı mı unuttunuz? (iOS veya bir tarayıcıda).

 • E-posta adresinizi, telefon numaranızı veya kullanıcı adınızı girin ve İleri'ye (Android kullanıyorsanız) veya Giriş Bağlantısını Gönder'e (bir web tarayıcısında) dokunun. Bir iPhone kullanıyorsanız, hangi sekmeyi kullanmak istediğinizi seçin ( Kullanıcı Adı veya Telefon ) ve hesabınızla ilişkili kimlik bilgilerini girin, ardından İleri'ye dokunun.

 • Parolanızı sıfırlamak için talimatları içeren bir mesaj alacaksınız.

Yetkililer konuyu detaylı inceleyip sizin önceden kullandığınız bir cihazdan hesaba girdiğinizi fark ettiklerinde hesabınız geri alınmış olacaktır.

Peki hesap isminizi hiç hatırlamıyorsanız ne yapmalısınız? Hemen inceleyelim.
 

 • Kullanıcı adını veya e-posta adresini doğru yazdığınızdan emin olun.

 • Kullanıcı adı girerken @ sembolü eklemeyin.

 • Profil sayfanızı görebilen birinden ekran görüntüsü almasını veya sizin için kullanıcı adını yazmasını isteyin.

Not: Daha önce kullandığınız cihazlardan birinden giriş yapıyorsanız, çok az kişisel bilgilerinizi vererek hesabınızı geri alabilirsiniz.

Çoklu Instagram hesabı kullanmak

Instagram hesabınız, şahsi veya ticari olabilir. Hatta belki kişisel hesabınızın yanında 4 adet işletme hesabınız olabilir. Instagram giriş için aynı telefonda veya bilgisayarda tüm hesapları kullanabilirsiniz. Ancak Instagram giriş için her seferinde sadece bir hesabınızı görüntüleyecektir. İstediğiniz zaman diğer hesaplara saniyelik hızlarla ulaşabilirsiniz. İşletme hesapları kullanmak çoğu kullanıcı için rahat olsa da dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır;

 • Tanımadığınız kişilerden gelen spam mailleri açmayın, açarsanız dahi kişisel bilgilerinizi vermeyin.

 • Yabancı kaynaklardan gelen bildirim, mesajlardaki linkleri tıklamayın.

 • Sizden kişisel bilgilerinizi Instagram yetkilileri adı altında talep edenlere itibar etmeyin.

 • Hesabınızı açtığınızda gelen bildirimlerde “…konumundan giriş yapıldı” şeklinde uyarılar alıyorsanız, zaman kaybetmeden şifrenizi değiştirip “tüm cihazlardan çıkış yap” seçeneğini işaretleyiniz.

 • Facebook ve Instagram hesabınız birbiri ile ilişkilendirilmişse bir hesabınızın çalınması, diğer hesabınızı da riske koyacağından şifre değiştirme işlemini her iki platform için de yapmanız gerekir.