Instagram Gizli Hesap Görme

Instagram Gizli Hesap Görme

Instagram Nedir?

Instagram, fotoğraf ve videolarda filtre ve efekte izin veren bir paylaşım ve düzenleme platformdur. Uygulama ilk olarak iPhone cihazlar için çıkıp popüleritesi arttıktan sonra Android cihazlarda da kullanılmaya başlanmıştır. Bu platformu Mike Krieger ve Kevin Systrom adında iki girişimci Ekim 2010 tarihinde piyasaya sürmüştür. Cihazınızla çekmiş olduğunuz fotoğrafları düzenleyip ve filtreleyerek profesyonel bir görüntü elde etmenizi sağlar. Uygulama aynı zamanda çektiğiniz fotoğrafları kaydedip diğer sosyal medya uygulamarında da kullanabilirsiniz.

2017 yılından bu yana dünya genelinde 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmış en popüler sosyal medya uygulamasıdır. Günümüzde çoğunlukla herkesin kullandığı bu uygulama özellikle fotoğraf çekmek için oldukça basit ve rahattır. Önceki yıllarda fotoğraf çekmek ağır ve zorken fotoğraf makinelerini yanında taşımak tamamıyla eziyetti. Şimdi ki zamana baktığımızda güzel ve kaliteli fotoğraf elde etmek için en iyi cihazlar alınıyor. Bu sayede güzel fotoğraflar elde eden kullanıcılar hem arkadaşları hem de takipçileri ile paylaşabiliyor. Bu platform aracılığıyla çektiğiniz fotoğraf ve videoların altına eklediğiniz etiket ve hashtaglar ile daha fazla kullanıcıya ulaşarak birçok insanın yapmış olduğunuz işi görmesini sağlıyorsunuz. Hemen hemen herkesin kullandığı bu uygulama keyfi olarak kullanılsa da bazı kullanıcıların geçimini buradan sağladığını görebiliriz. Dışarıda satılan ya da online olarak alışveriş sitelerinde bulunan ürünleri buradan da görüntülemek mümkündür.

Instagram Nasıl Kullanılır?

Bu platformu kullanabilmek için öncelikle yapılması gereken cihazınızda bulunan AppStore ya da Google Play üzerinden uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Sonrasında görünen SignUp kısmından kendinize ait kullanıcı adı ve şifre belirlemeniz gerekiyor. Daha sonra kullanıcıların sizleri rahatlıkla tanıyabileceği bir fotoğraf çekmek veya cihazınızda yüklü olan bir fotoğrafı seçerek paylaşmanız mümkündür. Seçmiş olduğunuz fotoğrafta istenildiği gibi düzenleme ve efekt yapılabilir. Düzenlediğimiz fotoğraftan sonra Next butonuna basarak fotoğrafınıza isim verip, yer bildirimi yapabilirsiniz. Yapılan yer bildirimi ile kullanıcılara sizlerin nerede olduğunu görme fırsatı tanırsınız. Kaydettiğiniz fotoğrafları istediğiniz sosyal medya uygulamalarında paylaşılabilirsiniz. Ardından Done butonuna basarak işleminiz bitirebilirsiniz. Böylelikle hem Instagram hem de diğer sosyal medya uygulamalarında paylaşabilirsiniz.

Instagram Gizli Hesap

Arama motorunda çok sık sorulan sorulardan biri de gizli hesapları nasıl görebilirim sorusudur. Bilindiği üzere bu uygulamada hesabı gizlemek ya da açık kalma özelliği bulunuyor. Bazı kullanıcılar hesaplarını açık kullanırken bazı kullanıcılarda hesaplarını gizlemeyi tercih ediyor. Hesabınızı gizlemek için yapmanız gereken şey ayarlar kısmından gizli hesap kısmına gelmektir. Böylece profilinizi herkese gizlemiş olursunuz. Onay verdiğiniz kişiler tarafından gözüken profilinizi sadece hesabınızda takipçi listesinde bulunan kişiler görebilecektir. Takipleşmediğiniz kişiler ise yalnızca profil resminizi ve biyografinizde bulunan açıklamayı görebiliyor.

Instagram Gizli Hesap Görme

Instagramda takip etmediğiniz veya takip isteği kabul edilmeyen kullanıcıların gizli hesapları görme yöntemleri ile profile erişim sağlaması mümkündür. Gizli hesapları görebilmek için bazı uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamalar çoğunlukla tarayıcı üzerinden kullanılır. Sebebi ise Google Play ve AppStore gibi firmalar bu uygulamaları kişisel güvenliği tehlike arz ettiği olarak görünüyor. Bu uygulamalardan birkaçı şu şekildedir;
 

  • Lili Pack

Lili uygulamasıyla kullanıcının takip ettiği ve takipçilerini görebilirsiniz. Profil fotoğrafını büyük olarak görüntüleyebilirsiniz. Gönderileri net çözünürlüklerde indirebilirsiniz. Uygulamanın özelliklerini kullanabilmek için aylık ücret ödemeniz gerekir.

  • Postegro

Postegro instagram gizli hesapları görüntüleme uygulamalarından en popüler olanıdır. Yasal prosedürler ve spam dolayısıyla link sürekli değişse de ufak bir araştırmayla bulabilirsiniz. Ücretsiz versiyonuyla da profilleri görebilirsiniz ancak profil sayısı kısıtlı olur. Günde 3 profili görüntüleyebilirsiniz. Android ve İOS cihazlarda da kullanılabiliyor. Postegro’yu kullanabilmek için takipçi sayınızın en az 100 olması ve bakmak istediğiniz profilin takip edilen ya da takipçilerinden birinin uygulamayı kullanması gerekir.
 

  • Bestwhozi

Bestwhozi de postegro ve lili gibi bir uygulamadır. O uygulamalardaki özelliklerin yanı sıra sizi takip etmeyen takipçileri de görüntüleyebilirsiniz. Takipçilerinizden sizi takip etmeyi bırakan olursa da bildirim geliyor. Böylece takip ettiğiniz kişileri düzenleyebilirsiz.

  • Ghostegro

Ghostegro’nun kullanımı diğerlerine göre daha kolay. İnstagram hesabınız ile giriş yapmadan sadece kullanıcı adı yazarak profil fotoğrafı büyütme, takipçi ve takip edilenlere bakma, hikayeleri izleme gibi özellikleri kullanabiliyorsunuz. İzlediğiniz hikayeleri indirebilme imkanına da sahipsiniz. Karşı taraf kesinlikle hikayelere baktığınızı görmüyor.