İnstagram Güncelleme Gelmiyor Sorunu Ve Çözümü

İnstagram Güncelleme Gelmiyor Sorunu Ve Çözümü

Instagram hesabıma güncelleme gelmiyor Android ve iOS cihaz kullanan bazı kişilerde görülen sorunlar arasındadır. Burada diğer üyeler yeni özelliklerden yararlanabilse de kişiler bunlardan faydalanamaz.

Bu durum platformun sunduğu imkanlardan kişileri kısıtladığı için neyin buna sebep olduğu, nasıl çözülebileceği her zaman büyük bir soru işaretidir. Eğer aşağıdaki maddeleri denerseniz, soruna yanıt bulabilirsiniz;

  1. Instagram uygulamasını güncellemek
  2. İşletim sistemini ve market uygulamasını güncellemek
  3. İnterneti kontrol etmek
  4. Uygulamayı yeniden kurmak

Bu maddeleri tek tek denemek, soruna çözüm getirebilir. Eğer yeni özellikleri kullanamıyorsanız, Instagram hesabım eski sürümde kaldı diyorsanız bunun başlıca nedeni teknik sebeplerdir. Bunlar çözüm sunmuyorsa platforma mesaj atabilir, çözüm isteyebilirsiniz.

Instagram Uygulamasını Güncellemek

Instagram güncellemeleri hesabıma gelmiyor oldukça ciddi bir sorundur. Zira diğer kullanıcılara gelen yeni özelliklerden faydalanılamaz. Bu nedenle nasıl çözüm bulunabileceği her zaman başlıca soru işaretidir.

Bunun için ilk denemeniz gereken, uygulamayı güncellemedir. Her ne kadar genellikle otomatik güncellense de istisna sayılamayacak sayıda örnek de vardır. Google Play Store ya da App Store üzerine girdikten sonra Instagram uygulamasına girerseniz, güncelleme olup olmadığını görebilirsiniz.

Eğer varsa manuel şekilde buradan başlatabilirsiniz. Tamamlandığında kontrol edebilir, sorunun devam edip etmediğini öğrenebilirsiniz.

İşletim Sistemini Ve Market Uygulamasını Güncellemek

Instagram hesap güncelleme yapılmıyorsa ancak uygulamanız da güncelse bunun bir nedeni market uygulamasının yeni güncellemeyi almaması olabilir.

Eğer işletim sisteminizi güncel tutmazsanız bu dolaylı olarak market uygulamasının güncellemeyi almamasına, böylece sizin de Instagram’ınızın güncel olduğunu düşünmenize neden olabilir. Dolayısıyla önce işletme sistemi ardından da market uygulaması update edilirse, sorun olup olmadığı görülebilir.

Bu işlem uygulandıktan sonra sorunun devam edip etmediği kontrol edilmelidir. Eğer hala devam ediyorsa diğer sorunlar incelenmelidir.

İnterneti Kontrol Etmek

Instagram diğer sosyal medya uygulamaları gibi internet gerektirir. Eğer wi-fi ağınızda sorun yaşıyorsanız, yeni özellikler ve güncellemeler de alınamaz.

Dolayısıyla Instagram hesap güncelleme yapmak için öncelikle modem kontrol edilmeli, sorunun olup olmadığına bakılmalıdır. Şayet kullanıcı adı ve şifre girerek bağlanıyorsanız tekrar yapmanız problemi çözebilir.

Eğer mobil ağ üzerinden bağlanıyorsanız internet paketinizin bitmesi de büyük bir olasılıktır. Zira Instagram, kısa zaman büyük ölçüde veri kullanabilir.

Son olarak telefonunuzun çektiğinden de emin olunmalıdır. Zira şebekeniz çekmiyorsa internet sorunları yaşanacak, böylece Instagram güncellemeleri de alınamayacaktır.

Uygulamayı Yeniden Kurmak

Instagram günümüzde birçok kişi tarafından uzun yıllar boyunca kullanılır. Bu durum güncellemelerin üst üste gelmesi demektir. Bazen bu durum hatalara neden olabilir. Instagram güncellemeleri hesabıma gelmiyor iOS sorunlarınız varsa bir neden de budur.

Bunun yanı sıra update sorunları da yeni özelliklerin gelmesine engel olabilir. Dolayısıyla uygulamayı kaldırıp tekrar kurarsanız, bir çözüm bulabilirsiniz.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

 #instagrambegeni #takipci #takipcisatinal #instagramtakipci #takipçi #instagramtakipcisatinalma #beğeni #takipcisatinalma #instagramtakipçisatınalma #instagramtakipcisatinal #begeni #takipçisatınalma #instagramtakipçi #instagramlike #beğenisatinalma