Instagram Güvenlik Kodu Nasıl Alınır?

Instagram Güvenlik Kodu Nasıl Alınır?

Instagram güvenlik kodu ile giriş kişilere daha güvenli bir platform kullanımı sağlar. Teknolojinin gelişmesi birçok avantajı beraberinde getirse de, dijital ortamlarda şifrelerin ve hesapların çalınması da sık sık yaşanmaya başlamıştır.

Her sosyal medya platformu gibi Instagram da bu konu üzerine çözümler sunar. Güvenlik kodu da bunlardan bir tanesidir. Bu aynı zamanda iki faktörlü kimlik doğrulaması olarak da bilinir. Hesabınızı ve şifrenizi korumanıza yardımcı olur.

Bu kapsamda bir kişi hesabınıza tanımadığınız cihazdan girmeye kalktığında size bildirim gelir ya da özel bir giriş kodu istenir. Böylece girişin sorunsuz olması sağlanır.

Instagram Güvenlik Kodu Nasıl Alınır?

İki faktörlü kimlik doğrulaması platformda bulunan herkes tarafından kullanılabilir. Instagram güvenlik kodu ile giriş yapmak istiyorsanız, aşağıdaki maddeleri takip ederek açık hale getirebilirsiniz;

  1. Profilinize girmek için sağ alttaki profil resmine dokunun.
  2. Sağ üstten menü simgesine, oradan da ayarlara dokunun.
  3. Güvenlik üzerine dokunduktan sonra iki faktörlü kimlik doğrulamasını seçin.
  4. Alt taraftan başla üzerine tıklayın.

Ardından istenen güvenlik yöntemi seçilir ve talimatlar izlenerek devam edilir. Seçilebilecek yöntemler Duo Mobile ya da Google Authenticator gibi üçüncü parti bir kimlik doğrulama uygulaması olabilir.

Bunun yanı sıra cep telefonunuza gelen SMS kodları da tercih edilebilir. Bunlardan herhangi birisi tercih edildikten sonra güvenlik kodu kullanılabilir.

Instagram Kurtarma Kodu Nedir?

Instagram güvenlik kodu ile giriş bazı durumlarda yapılamayabilir. Eğer kod gelmiyorsa, bunun anlamı sizin de hesabınıza giriş yapamayacağınızdır. Bu durum her ne kadar endişe verici gibi dursa da çözümü da vardır.

Platform tarafından sunulan güvenlik kodları burada devreye girer. Bu kodları alabilmek için şu işlemler takip edilmelidir;

  1. Instagram mobile giriş yapın.
  2. Sağ alttaki profil resminize dokunun.
  3. Sağ üstte menü simgesine dokunduktan sonra ayarları seçin.
  4. Güvenlik ekranına girin.
  5. İki faktörlü kimlik doğrulamasını açın.
  6. Ek yöntemlere girerek yedek kodlara tıklayın.

Bundan sonra sadece karşınıza çıkan kodları kaydetmek kalır. Böylece platforma giriş yapılabilir.

Instagram’da Yeni Bir Kod Listesi Nasıl Alınır?

İki faktörlü kimlik doğrulaması kullanıyorsanız, kurtarma kodlarını mutlaka kaydetmeniz gerekir. Zira kaybetmeniz durumunda hesabınıza erişmeniz de zor hale gelecektir. Eğer yeni kodlar almak ya da mevcut olanları iptal etmek istiyorsanız, bunu ayarlar menüsünden girebileceğiniz iki faktörlü kimlik doğrulamasından yapabilirsiniz.

Yedek kodlara girdikten sonra yeni kodlar al üzerine dokunabilir, ardından karşınıza çıkanları not edebilirsiniz. Mevcut olanları iptal etmek istiyorsanız da aynı yerden işlem yapabilirsiniz. Ancak tüm bu işlemler için Instagram hesabınıza halihazırda giriş yapmanız şarttır.

Kodlar güçlü bir güvenlik sunsa da not aldığınız kodların kimsenin eline geçmemesi yine şarttır. Zira kodlarınızı alan kişiler yine kolay bir şekilde hesabınıza girebilir.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Google arama motorundan bu konuları aratarak bilgi alabilirsiniz yada sitemizde ki içeriklerden de aynı konularda bilgi alabilirsiniz. Bu konuların haricinde bilgi almak istediğiniz her konuda lütfen aşağıdaki yorum kısmına yazarak bize bildirin.instagram beğeni satın al 1 tl, beğeni satın alma instagram, instagram beğeni satın al ucuz, instagram beğeni satın alma güvenilir, instagram yavaş beğeni satın al, ucuz beğeni satın al, instagramda beğeni satın alma, instagram reels beğeni satın al, instagram beğeni satın al mobil ödeme, beğeni satın al ucuz, instagram beğeni hilesi satın al, instagram bayan beğeni satın al, instagram takipçi ve beğeni satın al, instagram yorum beğeni satın al, instagram beğeni satın al neososyal, instagram beğeni satın al ücretsiz, instagram beğeni satın al shopier, instagram beğeni satın al crovu, instagram video beğeni satın al, instagram beğeni hilesi satın alma, instagram türk beğeni satın al mobil ödeme, instagram bot beğeni satın al, instagram 500 beğeni satın al, youtube beğeni satın alma, beğeni instagram satın al

 #instagrambegeni #takipci #takipcisatinal #instagramtakipci #takipçi #instagramtakipcisatinalma #beğeni #takipcisatinalma #instagramtakipçisatınalma #instagramtakipcisatinal #begeni #takipçisatınalma #instagramtakipçi #instagramlike #beğenisatinalma