İnstagram Hashtag Nedir, Hashtag Nasıl Yapılır?

İnstagram Hashtag Nedir, Hashtag Nasıl Yapılır?

Instagram hashtag tıpkı diğer platformlarda olduğu gibi yapılabilir. Eğer paylaşımlarınızın daha geniş bir kitle tarafından görülmesini istiyorsanız, hashtagler size aradığınız çözümü sunar.

Instagram, sosyal medya ağları arasında en çok kullanılanlar arasında yer alır. Kullanıcılara birbirinden renkli fotoğraf ve video paylaşmalarına izin verir. Bunlar üzerine kullanıcılar etkileşimlerde de bulunabilir.

Ne var ki bunlar sıklıkla takip eden kişiler tarafından gelir. Eğer kısa süre içerisinde paylaşımlarınızın daha fazla kişiye görülmesini istiyorsanız, etiket olarak da bilinen hashtagler size istediğiniz çözümleri sunar.

Böylece kaliteli paylaşımlar da yaparsanız platformda bulunan milyonlarca üye tarafından görülme, beğeni alma, takipçi kazanma imkanınız vardır. Ancak bunun doğru ve dikkatli yapılması gerekir.

Instagram Hashtag Nasıl Kullanılır?

Hashtag nasıl açılır özellikle yeni üyeler tarafından sıklıkla düşünülen bir meseledir. Bunlardan biri de her bir sosyal medya ağında farklılıkların olabileceğidir. Ne var ki bu anlamda bir değişiklik bulunmaz. Eğer bir etiket kullanmak istiyorsanız, # sembolünü yazmanız, ardından da istediğiniz kelimeyi girmeniz mümkündür.

Böylece tüm işlemler de tamamlanır. Bu kapsamda  insanların ilgili oldukları konuları takip edebilir, ürün satıyorsanız daha geniş bir kitleye ulaştırabilir ve paylaşımlarınızı daha geniş bir topluluğa sunabilirsiniz.

Eğer etiketler doğru bir şekilde kullanırsa, hesabınız için birçok artıya sahiptir. Ancak yanlış kullanılırsa bir takım kısıtlamalar da uygulanabilir.

Instagram Hashtag Avantajları Nelerdir?

Hashtag nasıl yapılır Instagram kısa bir süre içinde tamamlanabilir. Eğer doğru bir şekilde kullanırsanız birçok avantajı da vardır. Bunlar oldukça geniş olup bazıları şu şekilde belirtilebilir;

  1. Hashtag ile spesifik araştırma yapan kişilere daha kolay ulaşabilirsiniz.
  2. Kaliteli paylaşımlarınız varsa, etiketler ile sizi takip etmeyenlere ulaşabilirsiniz. Böylece beğenilerini ve takiplerini alabilirsiniz.
  3. İşletme hesabıysanız firmanızı daha kolay bulunabilir hale getirebilirsiniz.
  4. Sizi takip etmeyen milyonlarca kişiye anında ulaşabilirsiniz.
  5. Doğru etiket kullanımı ile keşfete düşme olasılığınızı arttırabilirsiniz. Böylece beğeni ve takipçi istatistiklerinizi arttırabilirsiniz.

Böylece etiketler, doğru kullanıldığında size birçok avantaj sağlar.

Hashtag Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Instagram hashtag her ne kadar etkili bir yöntem olsa da bu sadece doğru bir şekilde kullanıldığında geçerlidir. Burada öncelikle kullandığınız etiketler ile paylaşımların ilgili olduğundan emin olmanız gerekir.

Örneğin spor içerikli paylaşım yapıyorsanız ancak makyaj, edebiyat etiketlerinden de yararlanırsanız bu durum sizin spam yaptığınızı platforma gösterebilir. Bu da doğrudan bir kısıtlama almanız demektir. Böylece engel geçene kadar etiket paylaşamazsınız.

Bunun yanı sıra insanlar takip ettikleri etiketlerden ilgili paylaşımlar görmek ister. Dolayısıyla uyumsuz kullanmak, alacağınız sonuçları da minimum hale getirir.

İkinci olarak da kaç tane etiket paylaştığınıza da dikkat etmeniz gerekir. Instagram kaç hashtag kullanımı paylaşım başına 30’dur. Bunu geçmek ya da geçmeye çalışmak yine kısıtlama almanıza neden olur.

Buna karşılık her gönderi içerisinde 3-5 arası etiket kullanmak önerilir. Böylece daha iyi sonuçlar alınabilir.

Instagram’da Türkçe mi Yabancı Dilde mi Etiket Kullanmalı?

Instagram hashtag hem Türkçe hem de yabancı dilde kullanılabilir. Ancak hedef kitleniz neyse tercihlerinizi de buna göre yapmanız önerilir. Türkiye’deki üyelere hitap etmek istiyorsanız, Türkçe olanlar daha fazla sonuç getirecektir.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN