İnstagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim?

İnstagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim?

Instagram hesabı çalınmaması için ne yapmalıyım her platform kullanıcısı ilgilendirir. Her ne kadar Instagram hesapların hacklanmemesi için bazı önlemler alsa da bu durum, her üyenin özenli davranmaması gerektiğini göstermez. Bu bakımdan aşağıdaki konulara dikkat etmek, hesabınızı güvene almanıza yardımcı olur;

  1. Her dijital ortamda farklı şifre kullanmak
  2. Şifrelerde kişisel bilgilere yer vermemek
  3. Şifreleri kimseyle paylaşmamak
  4. Karışık şifreler oluşturmak
  5. İki faktörlü doğrulama kullanmak

Instagram hesabı güçlendirme isteyen kişiler bu maddelere dikkat ederse, daha iyi sonuçlar alabilir. Bu sayede platformu daha başarılı şekilde kullanabilirsiniz.

Her Dijital Ortamda Farklı Şifre Kullanmak

İnternetin gelişmesi ve birçok sitenin, sosyal medya platformunun insanların kullanıma sunulması, her insanın birden fazla şifreye sahip olmasına neden olmuştur. İnsanların çoğu kolay hatırlayabilmek, zorluk çekmemek için benzerlerini kullanır.

Her ne kadar bu durum kişilere bir çözüm sunsa da hesabınızı çalmak isteyen kişilerin de işini kolaylaştırır. Eğer Instagram hesap güvenliği sağlamak istiyorsanız, öncelikle her bir platformda ayrı şifreler kullanmanız gerekir.

Böylece bir şifreniz çalınsa bile diğer hesaplarınızda farklı kullandığınız için riskleri minimum seviyede tutabilirsiniz.

Şifrelerde Kişisel Bilgilere Yer Vermemek

Her insan şifresini kolay bir şekilde hatırlamak ister. Bu nedenle farklı isim-soyisim, hobiler, doğum tarihi, sevilen ya da sevilmeyen şeylere sıklıkla yer verilir.

Bir hesabı çalmak isteyenler bu durumun farkında olduğu için ciddi sorunlar vardır. Bunun yanı sıra sizi iyi tanıyan bir arkadaşınız hesabınıza erişmek isterse, kişisel bilgilerden hareket ederek kısa sürede bunu gerçekleştirebilir.

Instagram hesabını çalınmaya karşı koruma istiyorsanız, bu nedenle herhangi bir konuda kişisel bilgilerinize yer vermemeniz gerekir. Aksine kimsenin tahmin edemeyeceği kombinasyonlar oluşturulmalıdır.

Şifreleri Kimseyle Paylaşmamak

Günümüzde birçok kişi şifrelerin öneminin farkında olmadan hareket eder. Bu nedenle özellikle yakın arkadaşlarla sıklıkla paylaşıldığı görülür. Ne var ki bu durum hesabınızın o anda riske girdiğini gösterir. Gerek arkadaşınız gerekse onun paylaştığı kişiler istediği gibi hesabınıza girerek istediği işlemi yapabilir.

Instagram hesap güvenliği sağlanmak isteniyorsa, bu durumdan kaçınmalıdır. Buna benzer olarak Instagram hesabınıza farklı bir cihazdan da girilmemelidir. Zira ilgili bilgisayarda ya da telefonda bulunan virüsler ve yazılımlar, şifrenizi anında çalabilir.

Aynı şekilde şifrenizi fark etmeden kaydederseniz, çıkış yapmazsanız ciddi sorunlar oluşur. Dolayısıyla hesaplarınızda bunlara dikkat etmeniz de şarttır.

Karışık Şifreler Oluşturmak

Instagram’da insanlar kolay hatırlayabileceği şifreler oluşturma eğilimindedir. Zira unuttuğu durumda sıfırlama yapmakla çoğu kişi uğraşmak istemez. Eğer Instagram güvenlik ayarı yapmak istiyorsanız, en önemli konulardan bir tanesini karmaşık şifreler oluşturmadır.

Bu bakımdan sadece metin değil sayıları ve özel karakterleri de kullanmanız, uzun bir şifre belirlemeniz tavsiye edilir. Bunun yanı sıra sadece sizin hatırlayabileceğiniz kombinasyonlar da oluşturabilir.

İki Faktörlü Doğrulama Kullanmak

Instagram iki faktörlü kimlik doğrulama kullanabileceğiniz güvenlik önlemlerden bir tanesidir. Böylece tanımadığınız bir cihazdan giriş yapmaya kalkılırsa size bildirim gelir ya da özel bir giriş kodu girilmesi istenir.

Bunu aktif hale getirmek için profilinize girmek, ardından da ayarlar kısmından güvenliğe girmeniz gerekir. Buradan tüm işlemler sorunsuz şekilde yapılabilir. Eğer platformun güvenlik önlemlerine ek olarak buna da dikkat ederseniz, hesabınızı daha güvenli kullanabilirsiniz.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN