İnstagram Hesap Kapattırma Botu

İnstagram Hesap Kapattırma Botu

İnstagram hesap kapattırma botu ne işe yarar, nasıl çalışır? Sosyal medyada artan kullanıcı sayısıyla birlikte birçok farklı kullanıcı takipçi sayısı arttırmak için bot hesapları takip ettirebilmektedir. Ancak İnstagram algoritması geliştirmiş olduğu bot engelleyiciler sayesinde bot takipçiye sahip olan hesapları algılayabilmektedir. Eğer kullanıcılar hızlı şekilde bot takipçi kazanmışsa o zaman hesabın kapatılması söz konusu olacaktır.

İnstagram üzerinde birçok tartışma ortamı doğmuştur. Bu süreçte küfür ve hakaret içerikli mesajlar atanlar ya da kötü amaçlar için İnstagram kullananlara karşı İnstagram hesap kapattırma botu oldukça etkilidir. Birçok sitede bu işlemi yapmak oldukça kolaydır. Kapattırmak istediğiniz hesap için öncelikle bot attırmaya yarayan bir site bulun. Bu siteden hesap kapattırma botu atmak için karşıdaki kişinin kullanıcı adı bilgisi verin. Sonrasında yüksek bot atıldığında hesap kapatılacaktır.

İnstagram algoritması az sayıda botu algılayamasa da yüksek sayıda bot etkileşiminde hesap erişimini durdurabilir, para kazanmayı kapatabilir ya da direkt olarak hesabın kapanmasını sağlayabilir. Bu sayede İnstagram hesap kapattırma botu ile istediğiniz hemen her kullanıcının hesabını kapattırmanız mümkündür.

Bot Hesap Nasıl Kapatılır?

Bot hesap nasıl kapatılır, sayfanızda bot hesaplar varsa ne yapmak gerekir? İnstagram üzerinden bot hesapların hızla yayılması ve kullanıcıların botlar kullanmasıyla birlikte sizin de hesabınıza bot saldırıları düzenlenebilir. Bu durumda önlem almak açısından hesabınızı gizli hesap olarak ayarlamakta fayda vardır.

Paylaşımlarınızda sürekli yorum ve beğeni atan bot hesap nasıl kapatılır? Öncelikle bunun için toplu işlem yapılması gerekir. İnstagram algoritması bot hesapları kolayca algılayabilmektedir. Bu sebeple bot hesaplara spam atmak ve şikayette bulunmak bir çözüm olabilmektedir. Ancak bunun etkili olabilmesi için birçok farklı hesaptan bot olduğuna dair İnstagram desteğe bilgi gitmesi gerekir. Bunun için İnstagram hikaye kısmından sizi takip eden kullanıcılara botları şikayet etmeleri ve spam atmaları konusunda ricada bulunabilirsiniz…

İnstagram Hesap Spamlama

İnstagram hesap spamlama ne işe yarar? Spam temel olarak İnstagram’ın geri bildirim özelliği olarak bilinmektedir. Genellikle insanları rahatsız eden içerikler paylaşan, yorum ve mesajlar atan kişilerin hesaplarını engellemek adına spam atılmaktadır. Ayrıca bot hesapların artışıyla birlikte artık bot ve sahte hesaplar içinde spam atmak mümkündür.

İnstagram hesap spamlama işlemi ile zarar verici, hakaret içeren ve çeşitli kötü içerikler yayınlayan kişilerin hesaplarını kapattırmanız mümkündür. Her şikayet ve spam da hesaplar incelemeye alınır ve eğer belirtilen şikayet gözlemlenirse hesap kapatılabilir. İnstagram hesap spamlama için şu seçenekler karşınıza çıkmaktadır;

  • Gönderiyi, yorumu ve mesajı şikayet et
  • Hesabı şikayet et

Bu iki seçenekte sizin şikayetinizin gerekçesini anlamak üzere sorulmaktadır. Sonrasında şikayetin detayına inilerek bilgi istenmektedir. Özellikle de gönderi, yorum ya da mesajlarda hesabın şikayet nedenini görüntülü olarak göstermek işlemi hızlandırmaktadır. Bu sayede kolayca şikayetiniz işleme geçecektir. İnstagram’ın kullanıcılara önerisi ise eğer şikayet edeceğiniz hesap şahsi bir şekilde fikri mülkiyet hakkınıza zarar vermeye yönelik bir işlem yapmışsa bunu resmi kurumlar üzerinden şikayete dökmenizi tavsiye etmektedir.

İnstagram Hesap Kapattırma Hilesi

İnstagram hesap kapattırma hilesi uygulayan siteler birçok bot saldırısı düzenleyebilir. Bunun dışında bazı siteler yüksek takipçi sayısına ulaşmış sayfalardan direkt olarak bir paylaşımla, belirlenmiş olan hesabın kapatılması gerektiğine yönelik işlemde gerçekleştirebilmektedir. Bu tip bir İnstagram hesap kapattırma botu kullanmayı tercih ediyorsanız sitemizdeki hizmetleri tercih edebilirsiniz. Burada bu tip işlemler uygulandığı gibi, takipçi kazandırmak vb. sosyal medya hesabınızı geliştirecek çalışmalarda bulunmaktadır.