Instagram İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram kullanıcı adı önerileri bugün birçok platform üyesi tarafından incelenir. Eğer platformda sizi temsil edecek ismi doğru tespit ederseniz, daha iyi sonuçlar almanız mümkündür. Profesyonel olmayan isimler, özellikle iş hayatında sizi kötü yansıtabilir.

Instagram kullanıcı adları bilindiği üzere platforma ilk kayıt işlemlerinin yapılması esnasında belirlenir. Bu nedenle hızlı karar vermeden önce düşünülmesi şarttır. Ne var ki çoğu kişi ismini zaman içerisinde değiştirmek ister.

Özellikle Instagram’a uzun süredir kayıt olanlar, fark etmeden hatalı işlem yapanlar buna dahildir. Her ne kadar çözüm olmadığı düşünülse de ne yapmanız gerektiğini biliyorsanız istediğiniz sonuçları alabilirsiniz.

Instagram İsim Değişikliği Nasıl Yapılır?

Instagram kullanıcı adı değiştirdikten sonra hemen devreye girer. Bunun haricinde hiçbir şey yapmanız gerekmez. Bu işlemler her ne kadar karmaşık görülse de oldukça kolaydır. Hem resmi internet sitesi hem de mobil uygulama üzerinden yapılabilir. Aplikasyon üzerinden aşağıdaki işlemlerin takip edilmesi yeterlidir;

 1. Instagram mobile giriş yapın.
 2. Sağ alt köşeden profilinize girin.
 3. Profil düzenle üzerinde dokunun.
 4. Kullanıcı isminizi seçin.
 5. Yeni isminizi yazın.
 6. Bitti üzerine dokunun.

Bu işlemleri başarıyla tamamlayınca tüm yapmanız gerekenler sonlanır. Her ne kadar Instagram web çoğu işleme izin vermese de isim değişikliğine izin verir. Bilgisayar üzerinden bu işlemleri yapmak için şu yöntem takip edilmelidir;

 1. Instagram’ın resmi sitesine giriş yapın.
 2. Hesabınıza girdikten sonra üst menüden profilinizi açın.
 3. Kullanıcı adınızın üzerine tıklayın.
 4. Yeni kullanıcı adınızı yazın.
 5. Sayfanın en altındaki gönder üzerine tıklayın.

Instagram kullanıcı adı değiştirdikten sonra tüm işlemler bu şekilde tamamlanabilir.

Instagram’da İsim Değiştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Instagram’da kullanıcı adı değiştirilmesi oldukça pratik bir işlemdir. Ancak öncesinde düşünmek daha doğru kararlar alınmasını sağlar. Hızlı hareket etmek, kısa süre sonra pişman olmanıza neden olabilir. Burada önce Instagram kullanıcı adı 14 gün süresini beklemek gerektiği bilinmedir.

Söz konusu süre herkes için geçerlidir. Dolayısıyla bir liste halinde potansiyel kullanıcı isimlerini belirlemek, aralarından sizin için en uygun olanı hatasız şekilde yazmak şarttır. Bunun yanı sıra ismin sizi platformda yansıtacağı unutulmamalıdır.

Bu nedenle fenomen olmak istiyorsanız, yeni isminizi buna göre belirlemeniz önerilir. Özellikle akılda kalıcı olmak için özel, kolay isimler düşünülmelidir. Eğer isminizi yanlış girerseniz, 14 gün beklemeniz şarttır.

Bu konuda üçüncü parti programları çözüm sunamayacağı için dikkatli olmanız şarttır. Instagram kullanıcı adı değiştirme 14 gün bekleme ardından, normal bir şekilde yapılabilir. Ancak sürekli değişiklik yapmanın akılda kalıcılık oranınızı düşüreceği unutulmamalıdır.

Instagram Kullanıcı Adı Neden Değiştirilemez?

Her ne kadar platformda kullanıcı adı değiştirmek saniyeler sürse de Instagram kullanıcı adı alınamıyor diyenlerin sayısı oldukça yüksektir. Bunun iki nedeni vardır. Birincisi yapılan ilk değişiklik ardından üzerinden fazla vakit geçmemesidir.

Eğer 14 gün bekledikten sonra işlemler normal şekilde yapılabilir. İkinci ve en sık karşılaşılan sebep ise başka bir kullanıcının halihazırda almış olmasıdır. Platformda bulunan her kullanıcı adı kişilere özeldir. Dolayısıyla bir başkası almışsa, sizin tarafınızdan alınması olanaksızdır. Bu nedenle farklı seçenekler denenmesi önerilir.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN