Instagram Kendi Kendine Takip Ediyor (Çözüm)

Instagram Kendi Kendine Takip Ediyor (Çözüm)

Instagram hesabım kendi kendine takip ediyor birçok kullanıcının deneyimlediği problemler içindedir. Burada üyeler kendisi onay vermediği halde arkadaşlık isteklerinin onaylandığından; kendisi takip isteği atmadan bir kişiyi takip ettiğinden şikayet eder.

Instagram her sosyal medya platformu gibi kullanıcıların birbirlerini takip etmesine ve mesaj atmasına olanak tanır. Ancak bu durum sadece karşı tarafın onayı olursa gerçekleşir. Dolayısıyla siz mesaj atmazsanız konuşma başlamaz. Arkadaşlık isteğini onaylamazsanız listenize giremez. Siz bir kişiyi takip etmediğiniz sürece istekler gitmez.

Ancak bazen kişiler bunun aksi olduğunu da iddia etmektedir. Bu noktada Instagram’ın bu tarz işlemleri gerçekleştirmediği bilinmelidir.

Instagram Başka Hesapları Neden Takip Eder?

Instagram izinsiz takip engelleme öncesinde bunların neden meydana geldiği bilinmelidir. Zira bunları bilmek, nasıl kaçınabileceğinizi de öğrenmenize yardımcı olur. Bunlardan biri ücretsiz takipçi arttırma programlarıdır. Bunlarda şifre de istendiği için kişilerin hesabı riske girer. Böylece söz konusu problemler de başlar.

Bunun dışında kendisini takipten çıkaranları görme, toplu arkadaş çıkarma, kendisini takipten çıkaranları görme gibi seçenekleri sunan programlar da benzer sonuçlara neden olur. Zira bunların çalışması için en başta hesabınıza erişim izni alması gerekir. Bu da siz takip etmeseniz bile bu soruna yol açabilir.

Bunun yanı sıra hesabınız çalınmışsa da aynı sorunların yaşanması mümkündür. Eğer bunlara karşı dikkatli olunursa, daha iyi çözümler alınabilir.

Instagram Uygulama İzinlerini Kaldırma

Instargam’da tanımadığım kişileri takip ediyorum diyorsanız, çözüm olarak öncelikle izin verdiğiniz tüm uygulamaların izinleri kaldırılmalıdır. Eğer nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, aşağıdaki işlemleri takip etmek size çözüm sunar;

  1. Instagram hesabınıza giriş yapın.
  2. Sağ üst köşeden profil resminizi seçin.
  3. Profil düzenleme ekranını açın.
  4. Uygulamaları yönet üzerine gelin.

Böylece hesabınıza erişim izni olan tüm uygulamaları anında görebilirsiniz. Bunların içinde bilmediğiniz, sizin onay vermediğiniz, güvenmediğiniz varsa kaldırabilirsiniz. Eğer bunu yaptıktan sonra arkadaş listenizi temizlerseniz, kalıcı sonuçlar alabilirsiniz.

Zira normal şekilde arkadaş temizliği yapmak, söz konusu uygulama hala erişim iznine sahipken bir çözüm alamamanıza neden olur.

Instagram Şifresini Değiştirme

Instagram’da tanımadığım kişileri takip ediyorum için bir diğer çözüm de şifrenizi değiştirmedir. İnternette birçok kişi hesaplarına kolay erişim yapmak için kolay hatırlanabilen, uzun olmayan şifreler kullanır. Ayrıca çoğu kişi birden fazla sitede aynı şifreyi girer.

Her ne kadar bu kişilere bir kolaylık sunsa da aynı şekilde çalmak isteyen kişilerin de işini kolaylaştırır. Dolayısıyla şifreleriniz uzun olmalı ve sizin hakkınızda bilgi içermemelidir. Metin, özel karakterler ve numaralar birlikte kullanılmalıdır.

Şifrenizi buna uygun bir şekilde belirlerseniz ve sık sık değiştirirseniz, hesabınızın çalınma risklerini de ortadan kaldırabilirsiniz. Bundan sonra platformu kullanırken dikkatli olmanız, tanımadığınız uygulamalara erişim izni vermemeniz gerekir.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Google arama motorundan bu konuları aratarak bilgi alabilirsiniz yada sitemizde ki içeriklerden de aynı konularda bilgi alabilirsiniz. Bu konuların haricinde bilgi almak istediğiniz her konuda lütfen aşağıdaki yorum kısmına yazarak bize bildirin.instagram beğeni satın al 1 tl, beğeni satın alma instagram, instagram beğeni satın al ucuz, instagram beğeni satın alma güvenilir, 

 #instagrambegeni #takipci #takipcisatinal #instagramtakipci #takipçi #instagramtakipcisatinalma #beğeni #takipcisatinalma #instagramtakipçisatınalma #instagramtakipcisatinal #begeni #takipçisatınalma #instagramtakipçi #instagramlike #beğenisatinalma