instagram-linki-nasil-alinir

instagram-linki-nasil-alinir

İnstagram linki nasıl alınır, link paylaşma işlemi nasıl yapılır? Bir sosyal medya hesabının profilindeki linki almak oldukça kolaydır. Genellikle kullanıcılara paylaşmak üzere hesapları yönlendirmek için İnstagram dışında link paylaşımı yapılmaktadır. Bunun için yapılması gereken kişinin profiline girdiğinizde sağ üst köşede yer alan 3 noktaya tıklanır. Burada “Profilin URL’sini kopyala” yazan tuşa tıkladığınızda telefonunuzun panosuna kaydedilir.

Ayrıca bu işlemi İnstagram web üzerinden yapmak çok daha kolaydır. Çünkü Google üzerinden bilgisayarda arama yaptığınızda her adresin linki üst tarafta yer alan URL bölümünde görülür. Bunu kopyalayarak farklı yerlerde paylaşmak mümkündür.

Profildeki Link Ne Demek

Profildeki link ne demek sorusu sıkça gelmektedir. Genellikle İnfluencerların ve diğer İnstagram kullanıcılarının bir bağlantıya ulaşmak için profildeki linke tıklayabilirsiniz dediği bilinmektedir. Bahsedilen profildeki link kişinin eklemiş olduğu sayfadır. Bir profili ziyaret ettiğinizde biyografi kısmında bir link bulunabilir. Bu link sayfa bağlantısı olarak kullanılır ve oraya kopyalanmış olur.

Ancak son dönemde artık herkesin hikaye linklerine yönelmesiyle birlikte genellikle İnfluencerların farklı sosyal medya hesapları için profildeki link bölümünü kullandıkları bilinmektedir. Bu linki ekleme işlemi oldukça kolaydır.

Öncelikle kendi profilinize girdiğinizde karşınıza çıkan “Profili düzenle” seçeneğine tıklamanız gerekir. Burada internet sitesi yazan kısma paylaşmak istediğiniz linki kopyalayıp yapıştırarak link vermiş olursunuz. Spotify listeniz, YouTube kanalınız, kendinize ait web siteniz başta olmak üzere hemen her konuda site paylaşımı yapabilirsiniz.

İnstagram Profil Linki Kopyalama

İnstagram profil linki kopyalama işlemi başta bahsedildiği şekilde karşınızdaki kişinin profilini ziyaret ederek 3 noktaya tıkladığınızda bulunabilmektedir. Buradan kopyalanan link metnini farklı bir metin bölümüne yapıştırarak link paylaşımı yapmış olursunuz. İnstagram üzerinden paylaşım yapmak dışında farklı sosyal medya hesapları içinde link kopyalamak isteyebilirsiniz. Genellikle kullanıcılar linkleri hesaplarını büyütmek adına İnstagram bağlantısını Facebook, Twitter ve Linkedln gibi hesaplarında gösterebilmektedir.

İnstagram Linkini Twitter’a Ekleme

İnstagram linkini Twitter’a ekleme işlemi için öncelikle İnstagram profil linki kopyalama işlemi yapılmalıdır. Sonrasında Twitter hesabınıza giriş yaparak profile gidilir. Burada profili düzenle’ye tıklayarak link internet sitesi yazan yere yapıştırılır. Böylece bağlantı adresi eklenmiş olur. Aynı işlem hemen her sosyal medya hesabı için geçerlidir. Peki, İnstagram linkini Twitter’a ekleme neden yapılır? Bunun yapılma nedenleri şunlardır;

  • Twitter’daki kullanıcıları İnstagram profilinize yönlendirmek
  • Takipçi kazanmak
  • Reklam linki yayınlayacaksanız link paylaşımını ve etkileşimini genişletmek

Yüksek etkileşim kazanmak için farklı sitelerde link paylaşımı yapılabilmektedir. Ancak bu işlem çoğunlukla aktif kullanım yapılmazsa işe yaramamaktadır. Kitlenizi büyütmek için farklı siteler üzerinden takipçi hileleri uygulamakta etkili olabilmektedir. Bu sayede kolayca takipçi sayınızı arttırarak yüksek etkileşim almış olursunuz.

İnstagram Profil Paylaşma

Yüksek takipçi kazanarak para kazanmak için İnstagram profil paylaşma işlemi gerekebilmektedir. Hemen her sosyal medya platformunda paylaşım yapılacağı gibi çeşitli sitelerde size ait olan İnstagram sayfasının linkini paylaşabilirsiniz. Bu sayede kullanıcılar linke tıklayarak İnstagram profilinize göz atabilir ve takipçi kazanabilirsiniz.

İnstagram profil paylaşma sizden mesajla profilinizi soran birine atmak üzere kullanılabilir. Bunun için profilinizi ziyaret ederek ayarlar kısmına yönlendiren 3 noktaya tıklamanız ve URL kopyala seçeneğinden linki almanız yeterlidir. İnstagram’da bu işlemi DM’den yapmanız da mümkündür.

Sosyal medya hesaplarında paylaşım yapmak, kitle büyütmek ve çeşitli tavsiyeler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sosyal medya kullanıcılarını bilgilendirmek ve takipçilerine daha yüksek etkileşim oluşturmaları için hazırlanan paketleri satın alarak hızla yüksek takipçiye ulaşabilir ve sosyal medyadan para kazanabilirsiniz…