İnstagram Lite Nedir, Nasıl İndirilir?

İnstagram Lite Nedir, Nasıl İndirilir?

Instagram bugün dünya çapında kullanılan sosyal medya platformlarından birini oluşturur. Dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından kullanılabilir. İnsanlara nerede olursa olsun anında birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlar.

Bunun yanı sıra fotoğraf, hikaye, video, reels paylaşımlarının yapılmasına da imkan tanır. Aplikasyon hem Android hem de iOS cihaz üzerinden kullanılabilir. Ne var ki normal uygulama bazı cihazlar için çok ağır olabilir.

Eğer telefonunuz ve Instagram uygulamanız güncelse, telefonunuzda yeterli boş alan da varsa ancak platformu çok yavaş kullanıyorsanız, bunun anlamı cihazınızın aplikasyonun özelliklerini karşılamadığıdır. Her ne kadar endişe verici gibi görülse de oldukça basit çözümü vardır.

Google Play Store üzerinde bulunan Instagram Lite uygulamasını denerseniz, istediğini sonuçları bulmanız mümkündür.

Instagram Lite Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Instagram Lite, günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’ın düşük sistem gereksinimlerine sahip halidir. Böylece daha verimli ve hızlı bir şekilde kullanma izni sağlar.

Bunların özellikleri ile normal Instagram arasında farklılık bulunmaz. Dolayısıyla şu gibi işlemlerin yapılması mümkündür;

  1. Instagram’ın hikayeler özelliği ile 7/24 paylaşımlar yapabilirsiniz. Başkalarının paylaşımlarını kaybolana kadar görebilirsiniz.
  2. Direct Message ile diğer kullanıcılara mesaj atabilir, size atılan mesajları yanıtlayabilirsiniz.
  3. Profilinizde fotoğraf ve video paylaşarak diğer insanların görmelerini sağlayabilirsiniz.
  4. Diğer kullanıcıları takip edebilirsiniz. Takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarını ana sayfada görebilirsiniz.
  5. Instagram’da keşfet paylaşımlarını inceleyebilirsiniz.

Bunların yanı sıra normal Instagram için sunulan diğer özelliklerden de yararlanabilirsiniz.

Instagram Lite Avantajları Nelerdir?

Her sosyal medya platformu gibi Instagram’ın da internet üzerinden kullanılması gerekir. Ancak her yerde wi-fi ağına bağlanmak mümkün olmaz. Dolayısıyla birçok kişi sık sık mobil ağ üzerinden platforma giriş yapar.

Ancak birçok kişi farkında olmasa da Instagram giriş ardından, çıkana kadar büyük oranda veriler harcayabilir. Bu durum insanlara onlar fark etmeden, internet paketlerinin çoğunu harcamalarına neden olur.

Zira tüm fotoğraflar otomatik yüklenmekte, videolar hızlı bir şekilde dolmaktadır. Platformun bunları HD kalitede sunması harcanan MB oranını yükseltir. Ancak lite minimal tasarımı sayesinde kullanıcı dostu bir yapıya sahiptir.

Boyutu sadece 2,1 MB olduğu için cihazınızda yer sorunları yapmaz. Bunun yanı sıra harcadığınız internet miktarını da düşürür.

Instagram Lite Nasıl İndirilir?

Instagram her ne kadar milyonlarca kişi tarafından sevilerek kullanılsa da bu durum hiçbir şikayetin olmadığı anlamına gelmez. Günümüzde birçok kişi farklı konulardan dolayı itiraz eder. Bunlardan bir tanesi de platformun çok fazla boyut aldığı, internetten çok fazla harcadığıdır.

Eğer bu durumdan siz de şikayet ediyorsanız, bu aplikasyonu kullanmak istiyorsanız, Instagram lite indir için aşağıdaki maddeleri takip etmeniz yeterlidir;

  1. Telefonunuzun market uygulamasına giriş yapın.
  2. Arama bölümünden Instagram Lite’ı aratın.
  3. Aplikasyonuna dokunarak indirmeye başlayın.

Bu aşamalar ardından sadece beklemeniz gerekir. Normal bir mobil uygulama gibi indirme ve kurulum süreçleri devam edecektir. Lite versiyonu platformun herhangi bir üyesi tarafından, istendiği gibi kullanılabilir. Eğer çok internet harcadığından ya da yer sorunlarından bahsediyorsanız, lite sürümü ile istediğiniz çözümlere kavuşmanız mümkündür.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN