instagram-mavi-tik-fiyat

instagram-mavi-tik-fiyat

Instagram mavi tik fiyat başlıkları birçok kişi tarafından sıklıkla araştırılmaya devam eder. Özellikle de birçok kişinin gözünün önünde bir iş yapmayı planlıyorsanız; mavi tiki neden olması çok önemli olacaktır. Mavi tik rozeti verilirken bazı hususlara da bir hayli dikkat edilmektedir. Eğer bu konudaki beklentileri tam anlamıyla karşılamayan bir kişi iseniz Instagram tarafından mavi tik almamız maalesef mümkün olmayacaktır. Instagram’da mavi tik vermek için sizden istedikleri ise şu şekildedir;

 • Instagram mavi tik rozeti tanınmış kişi olduğunuza dair bir belirti olduğu için; muhakkak 10.000 takipçi sayısını geçmiş olmanız gerekecektir. Eğer takipçi sayınız sınırda kalıyorsa rozet almanız maalesef mümkün olmayacaktır.
 • Mavi tik rozeti almak istiyorsanız. Öncelikle koyarak başvuru yapmanız gerekecektir. Başvurumuzun sonuçlanmasının ardından mavi tik rozeti almanız daha kolay bir hal alacaktır.

Mavi Tik Rozeti Nasıl Alınır?

Mavi tik rozeti nasıl alınır? Başlıkları daha önemli bir iş yapan ve bu sayede birçok kişinin dikkatini çekmeyi planlayan kişiler tarafından sıklıkla araştırılmaya devam eder. Mavi tik rozeti almak zahmetli bir iş zannediliyor olsa da böyle bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Gereken başvurularınızı yatırmanız ardından, kolaylıkla mavi tik rozeti almanız mümkün olacaktır. Ancak bazı kurallar ve gereksinimler mevcuttur. Bu kuralların geri kalanı ise şu şekildedir;

 • Eğer oyunculuk ile ilgilenen bir kişi iseniz, muhakkak oyuncu olduğunuzu belirten bazı ibareler olması gerekecektir.
 • Şarkıcıysanız ve Instagram adresinizi şarkıcı sanatçı olarak açtıysanız; mutlaka Spotify, Apple Music, YouTube gibi platformlarda onaylı şarkılarınızın olması çok önemlidir.
 • Eğer Instagram adresinizi tanınmış kişi olarak açtıysanız da sosyal medyada tanıdığınızı belirten bazı haberlerin olmasına gerekecektir. Örneğin; video içerik üreticisi bir kişi iseniz; YouTube üzerinde videolarınızın çıkması ve izleniyor olması gerekecektir.
 • Eğer yazarsanız ve Instagram biyografimizde yazar başlığı yazıyorsa; kitabınızın satılmaya devam ettiği yayınevinin belirtilmiş olması da çok önemli bir husustur.

Yukarıdaki belirtiler tamamlandığı takdirde, mavi tik almanız mümkün olacaktır. Ancak yukarıdaki belirtilerin tam anlamıyla karşılıyor olsanız da 10.000 takipçiye ulaşmadan bu işlemleri gerçekleştirmeniz, söz konusu değildir.

Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mavi tik başvurusu nasıl yapılır? Başlıkları da Instagram’da tanınan kişi olmak isteyen insanlar tarafından sıklıkla araştırmaya devam eder. Başvurularınızı eksiksiz bir şekilde tamamlamak için yapmanız gereken işlemleri ise şu şekildedir;

 • Öncelikli olarak Instagram adresinizde kendi kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekecektir.
 • Instagram profilinize giriş yapmanızın ardından ise; sağ tarafta yer alan kısma tıklamanız gerekecektir. Bu kısımda en köşede, ayarlar yazılı bir buton vardır. Bütün işlemlerinizi buradan gerçekleştirmeniz gerekecektir.
 • Ayarlar kısmında, Instagram destek yazılı bir kızım bulunacaktır. Bu kısmı gördükten sonra ise; sorun bildir yazıda işarete tıklamanız gerekecektir.
 • Sorun bildir kategorisinde açılan kısımdan sonra ise; görüş bildir yazılı kısma giriş yapmanız gerekecektir.
 • Bu alanda ise karşınıza, resim seç yazılı bir buton çıkacaktır. Bu butona giriş yaptıktan sonra ise; kendi Instagram profilinizi ekran görüntüsü olan kısma tıklamanız gerekmektedir.
 • Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra ise; Instagram tarafından size bir soru sorulacaktır. Bu soru neyi geliştirmemizi istersiniz? Olacaktır.
 • “Neyi geliştirmemiz istersin?” Sorusunu cevapladıktan sonra ise; mavi tik istediğinize dair bir belge yazmanız gerekecektir. Belgesi yazmanızın ardından ise; Instagram’dan size cevap gelecektir.
 • Eğer Instagram’a Gönderdiğiniz belge kısa süre içerisinde onaylanırsam; mavi tik direk olarak profilinize eklenecektir.

Söz konusu işlemler çok fazla zamanınızı almayacaktır. Bu nedenle gereken belgeleri karşılayan bir kişi iseniz; kısa süre içerisinde mavi tik için başvuru yapmanızda fayda vardır.