İnstagram Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

İnstagram Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Instagram yazışması nasıl silinir? Bu soru özellikle platforma yeni üye olan kişiler tarafından en çok düşünülen soruların başında gelir. Zira insanlar doğal olarak bazı mesajlarının diğer kişiler tarafından görülmemesini isteyebilir. Bu özellikle telefonun farklı kişiler tarafından da kullanılabildiği durumlarda geçerlidir.

Instagram içinde her kullanıcı birbirine Direct Message ile mesaj atabilir. Böylece dünyanın öbür ucundaki insanlarla bile anında iletişim kurabilmenizi sağlar. Platform sadece mesaj atmaya değil, atılanları silmeye de olanak tanır.

Bu kapsamda hem atılan tek mesajları silmek hem de komple işlem yapmak mümkündür. Oldukça pratik olup anında sonuç almanızı sağlar.

Instagram’dan Mesajlar Nasıl Silinir?

Instagram’da mesajları nasıl silebilirim günümüzde birçok kişinin aklını karıştıran soruların başında gelir. Bunun için aşağıdaki işlemleri takip etmek yeterli olacaktır;

  1. Instagram mobil uygulamasına giriş yapın.
  2. Ana sayfanın sağ üst köşesinde bulunan Direct Message simgesine dokunun.
  3. Mesajlarını silmek istediğiniz konuşmaya girin.
  4. İlgili mesajın üzerine basılı tutun.

Bundan sonra sadece gönderimi geri al üzerine dokunmanız gerekir. Böylece mesaj da silinir. Ancak bilmeniz gereken söz konusu kişi mesajı zaten görmüşse, bunun bir çözüm üretmeyeceğidir. Eğer sadece bir mesajı değil komple konuşmayı silmek istiyorsanız ilgili konuşmanın üzerine basılı tutmanız gerekir.

Ardından çıkan menüden sil üzerine dokunursanız, tüm işlemleri başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Instagram Mesaj Silme Esnasında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Instagram mesajlarını silince karşıdan da silinir mi sorusunun cevabı hayır olsa da bir durumda geçerlidir. Eğer söz konusu kişi ona görüldü atmamışsa, silme işlemi yapılır yapılmaz ondan da silinir. Aksi durumda gerçekleşmez. Silme işlemine onay verildikten sonra anında gerçekleştirilir. Bunun için platforma tekrar girip çıkmanız gibi işlemler gerekmez.

Mesajları silerken birçok kişi karşıya ilgili bildirimlerin gidip gitmediğini de merak eder. Ancak bu tür iletiler atılmadığı için endişelenmeden kullanılmaz. Ayrıca Instagram’da tüm mesajların tek tek silindiği bilinmelidir.

Dolayısıyla toplu halde silme yapılmaz. Bu konuda bazı üçüncü parti programlar olsa da bunların hem platform tarafından desteklenmediği hem de hesabınıza erişim izni gerektireceği hatırlanmalıdır. Instagram’da mesajlar ne zaman silinir incelendiğinde ise bir kişi silmezse, kalıcı bir şekilde durduğu görülür.

Instagram’da Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

Her ne kadar geçmiş tarihlerde Instagram, bir hata sonucu silinen tüm mesajları geri getirse de bunun hata sonucu olduğu unutulmamalıdır. Normal şartlarda Android, iPhone Instagram mesaj silme işlemleri yapıldıktan sonra geri getirmenin birkaç yolu vardır.

Bunların biri verileri indirmedir. Bunun için aşağıdaki işlemleri takip etmek, sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olur;

  1. Instagram web sitesine iriş yapın.
  2. Hesabınıza giriş yapın.
  3. Sağ üst köşeden profil bilgilerinizi açın.
  4. Dişli simgesine tıkladıktan sonra gizlilik ve güvenliği seçin.
  5. Veri indirme üzerine tıklayın.
  6. İndirme iste üzerini seçin.

Bundan sonra kişilerden doğrulama talep edilebilir. Bu geçildikten sonra işlemler normal şekilde yapılabilir. Bunun yanı sıra Facebook ve Instagram hesaplarınız birbirlerine bağlıysa, Facebook gelen kutusuna erişerek Instagram silinen geçmişi geri getirme kontrol edilebilir. Eğer konuşmalarınız varsa burada görülebilir.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN