İnstagram Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

İnstagram Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram müzik güncellemesi birçok kişi tarafındanolumlu bulunmuş, yoğun olarak kullanılmaya başlamıştır. Zira kişilere birbirinden canlı, farklı ve eğlenceli içerikler oluşturma izni verir. Böylece daha fazla etkileşim alınması da mümkündür.

Sosyal medya platformları zaman zaman yeni güncellemeler yaparak, bir takım özellikler tanıtır. Instagram da bu şekildedir. Platform tarafından yapılan yenilikler, birçok kişi tarafından heyecanla karşılanır.

Şarkı ekleme özelliği de bunlar arasındadır. Eğer her zaman aynı tarz videolar yapmaktan sıkılmışsanız, müzik ekleyerek daha farklı havalar yakalamanız mümkündür. Her ne kadar bu işlemler zor olarak düşünülse de kısa sürede yapılabilir.

Instagram Müziği Nasıl Eklenir?

Instagram story müzik ekleme platformda bulunan her üye tarafından, pratik ve kolay bir şekilde kullanılabilir. Bunun için yalnızca aşağıda bulunan maddeleri takip etmeniz kalır;

  1. Instagram mobil uygulamasına giriş yapın.
  2. Story ekranına geldikten sonra dilediğiniz görseli seçin ya da yeni bir fotoğraf çekin.
  3. Ekranın üst bölümünde yer alan butonlardan, gülen yüz işaretine sahip olanı seçin.
  4. Karşınıza gelen ekrandan müzik üzerine dokunun.
  5. Açılan müziklerden birini seçin. Instagram müzik ekleme istediğim şarkı yok diyorsanız müzik arama üzerine dokunun.
  6. Şarkıyı açtıktan sonra hangi kısmının çalmasını istediğinizi seçin.

Tüm bu işlemler sonlandıktan sonra bitti üzerine dokunarak, şarkıyı hikayenizde istediğiniz yere koymanız gerekir.

Instagram Müzikte Olmayan Şarkılar Nasıl Eklenebilir?

Her ne kadar Instagram müzik geniş bir listeye sahip olsa da Instagram müzik ekleme istediğim şarkı yok diyenlerin sayısı oldukça fazladır. Burada iki farklı seçeneğiniz yer alır. Bunlardan ilki kendiniz eklemedir. Bunun için mobil cihazınızda yer alan bir müzik uygulamasını açmanız, ardından da istediğiniz şarkıyı çalmaya başlamanız gerekir.

Ardından Instagram story atma ekranına gelerek ortadaki yuvarlağa basılı tutmanız yeterlidir. Bu sayede arka planda ses çalarken, Instagram bunu kaydedebilir. Ancak bunun için dakik olmanız şarttır.

Instagram story müzik ekleme için ikinci seçeneğiniz Spotify kullanmadır. Bunun için ilk önce söz konusu uygulama açılır. Ardından hikayenize eklemek istediğiniz müzik açılır. Ardından sağ üstte bulunan üç nota sembolüne dokunulur. Ardından açılan ekran aşağı kaydırılarak paylaş üzerine tıklanır.

Paylaşma ekranında Instagram seçilir. Buradan sonra otomatik şekilde Spotify ekranına eklenir.

Instagram Gönderiye Şarkı Nasıl Eklenir?

Instagram müzik güncellemesi sadece hikayelerde kullanılmaz. Bunun yanı sıra fotoğraflara da ekleyebilirsiniz. Eğer anın duygusunu daha iyi şekilde yansıtmak istiyorsanız, bu seçenekle istediğiniz sonuçlar alınabilir.

Bunun için sadece bir paylaşım yapmadan önce en sonda müzik ekle üzerine tıklamanız gerekir. Ardından paylaşımda seçilen gönderi çalmaya başlar.

Reels paylaşımlarında müzik yapmak isityorsnaız, uygulamaya girdikten sonra hikaye ekleme ekranına gelerek, aşağıda bulunan Reels üzerine tıklamanız gerekir. Ardından ekran yukarı kaydırılarak, şarkı eklemek istenen video seçilir.

Sol tarafta yer alan ses butonu yardımıyla videolara ses eklemesi gerçekleşebilir. Dolayısıyla müzik ekleme oldukça pratik şekilde yapılabilir. Ne var ki bazı kişiler Instagram müzik bazı hesaplarda kullanılamıyor şikayetini de yapar. Bunun en büyük nedeni Instagram mobil uygulamasının güncel olmamasıdır.

Eğer bu durumu çözerseniz, sorunsuz şekilde kullanmaya siz de başlayabilirsiniz.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN