İnstagram Ne Zaman Arkadaş Olduğumu Nasıl Öğrenebilirim?

İnstagram Ne Zaman Arkadaş Olduğumu Nasıl Öğrenebilirim?

Instagram kendi hareketler dökümü görme birçok kişi tarafından merak edilir. Zira insanlar o esnada kimin aktif olduğunu, kimin pasif olduğunu düşünür. Platform tarafından sunulan hareket dökümü de bu çerçevededir.

Instagram tarafından sunulmakta olan Direct Message özelliği, insanlara nerede olursa olsun kolay şekilde iletişim kurma imkanı sağlar. Bunun yanı sıra kullanıcılar mesajlaşma esnasında, birbirlerinin aktif olduğunu görebilir.

Bu bağlamda kimin aktif olduğunu görmek istiyorsanız, DM mesajlarınıza bakmanız ya da ona bir şeyler yazmanız yeterlidir. Böylece istenen sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Instagram Hareket Dökümü Kapatılabilir Mi?

Instagram içerisinde her kullanıcı kendin özel bir alan bulmak ister. Bu bakımdan bazı bilgilerinin gizlenmesi sık sık talep edilir. Instagram kendi hareketler dökümü görme kapatma da bunlardan bir tanesidir.

Özellikle mesaj almak istemeyen, rahatsız edilmek istemeyen kişiler, bu bilgiyi devre dışı bırakma eğilimindedir. Platform bu gibi durumlarda, kişilere büyük bir avantaj sunar. Eğer aşağıdaki maddeler takip edilirse, çözüm bulmanız mümkündür;

  1. Instagram mobile giriş yapın.
  2. Sağ alt köşeden profil ekranınıza giriş yapın.
  3. Sağ alt köşede bulunan seçenekler simgesine dokunun.
  4. Hareket durumunu göster seçeneğini bulun.

Ardından sadece mavi işareti kaydırarak devre dışı bırakmak kalır. Böylece insanlar ne zaman aktif olduğunuzu, o esnada açık olup olmadığınızı görmez. Ancak bu işlemin iki taraflı işlediği de bilinmelidir. Dolayısıyla siz de diğer kullanıcılarda bu bilgiye ulaşamazsınız.

Instagram’da Bir Kişiyle Ne Zaman Arkadaş Olunduğu Nasıl Görülür?

Instagram ilk kim takip etti? Bu soru başta sevgililer ve eşler olmak üzere birçok kişi tarafından sorulur. Zira ilk önce kimin arkadaşlık isteği attığı büyük bir soru işareti oluşturur. Bunun gibi ilk takip edilmeye başlanan tarih de sıklıkla merak edilir.

Ne var ki her iki soru için de bir cevap bulunmaz. Ancak iki yöntem kullanarak, bir takım çıkarımlarda bulunmanız mümkündür. Bunlardan biri beğenilerdir. Eğer merak ettiğiniz kişinin hesabına girebiliyorsanız, beğenilerini inceleyebilirsiniz. Bu sayede kısa sürede bilgi sahibi olmanız mümkündür.

İkinci olarak Direct Message bilgilerine de bakabilirsiniz. Eğer konuşma burada bulunuyorsa ilk mesajı kimin attığını, neler konuştuklarını ve birçok konuyu öğrenebilirsiniz. Üçüncü ve son olarak ise veri indirmeniz önerilir. Bunun için sırasıyla şu aşamalar takip edilmelidir;

  1. Instagram mobile giriş yapın.
  2. Sağ alt köşeden profilinize giriş yapın.
  3. Ayarlar menüsüne giriş yapın.
  4. Gizlilik ve güvenlik bölümüne girin.
  5. Veri indirme kısmını bulun.

Bundan sonra geçmişi talep edebilirsiniz. Bu işlemin sonuçlanması duruma göre birkaç gün sürebilir. Ardından ilgili mail adresine iletildikten sonra inceleyerek merak ettiğiniz soruların cevabını bulabilirsiniz. Instagram en son takip ettiği gibi bilgiler de içinde yer alabilir.

Instagram’da Ne Zaman Arkadaş Olduğunu Görme Programı

Instagram ilk kim takip etti sorusu birçok kişi için oldukça ciddi, önemli bir sorudur. Ancak cevaplanabilmesi oldukça zordur. Bu nedenle çoğu kişi bununla ilgili programların olup olmadığını merak eder.

Her ne kadar derin bir araştırma yapılırsa üçüncü parti uygulamaları, siteleri bulunabilecek olsa da dikkatli olmak şarttır. Zira bunlar kesin sonuç vermeyebilir. Aynı şekilde sizden hesap erişimi isteyebilir.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN