İnstagram Neden Bu Kadar Popüler Oldu?

İnstagram Neden Bu Kadar Popüler Oldu?

2022 yılında bulunduğumuz şu zamanda instagram, artık herkes tarafından kullanılan oldukça popüler bir sosyal medya platformu haline geldi. Her kesimden, her yaştan, her milletten, her ırktan, her dilden, her dinden kullanıcısı bulunan instagramın kullanıcıları da her geçen gün artış göstermektedir. Bu durumda da insanlar tarafından instagram neden bu kadar popüler oldu? Sorusu sorulmaya başlandı. Ve de araştırılmaya başlandı.

İnstagram ilk olarak bir fotoğraf ve video paylaşma uygulaması olarak hayatımıza girdi. . Facebooktan sonra karşımıza çıkan instagram; ilk başta insanlar tarafından anlaşılmadı. İnstagram, facebook kullanmaya alışık insanlara farklı gelse de zamanlar facebooktan daha çok sevildi. Ve hatta facebooku geride bıraktı.

İnstagramdan sonra da birçok sosyal medya platformu da ortaya çıktı. Ancak instagram her zaman sevilerek kullanılmaya devam edildi. Snapchat uygulaması ilk çıktığında insanlar tarafından çok fazla kullanılmaya başlasa da  daha sonra popülerliğini kaybetti. Ardından çıkan Tiktok sosyal medya platformu da çok sevildi ve instagramı geride bırakacağını düşündürdü. Fakat zamanla görüldü ki Tiktok da birçok insan tarafından sevilerek kullanılsa da instagram yine popülerliğini kaybetmedi. Aksine kullanıcısına kullanıcı ve başarısına başarı eklemeye devam etti.

Şuanda iki milyonlar üzerinde aktif kullanıcısı olan instagramın herkes tarafından sevilerek kullanıldığı su götürmez bir gerçektir. Artık her evden en az iki ya da üç instagram kullanıcısı bulunmaktadır. İlk başta önyargı ile yaklaşılan instagram, bu uygulama kullanılmaz diyen çoğu insanı da kendine bağlamaya başardı.

İnstagram Neden Popüler

İnstagram uygulaması kullanıcısına birçok özellik sunsa da instagram neden popüler? Sorusunun cevabının araştırılmasına engel olamamaktadır. Çünkü, instagram gibi birçok uygulama da kullanıcılarına birçok özellik sunsa da instagram kadar popüler olamamakta ya da instagram kadar popülerliğini sürdürememektedir. İnstagramı özel kılan bazı durumları bulunmaktadır.

İnstagram ilk olarak kullanıma sunulduğunda bir fotoğraf ya da videoya filtre eklenmesini sağlayan bir uygulamaydı. Ve bu alanda da tek değildi. Burada yine instagram neden popüler sorusu karşımıza çıkmaktadır. Tek olmamasına rağmen diğer uygulamaları geride bırakmıştır.

İnstagramın kurucularından biri olan Kevin Systrom, bu popülerliğinin bir kısmını şans olarak kabul etse de instagram kullanıcıları arasında yaratıcılık ve denge bulma konusunda oldukça başarılı oldu. Bu yaratıcılık ve denge, sadelik ve uzmanlıktır. Telefonlar her geçen gün kendini geliştirerek, kamera teknolojisini kaliteli bir konuma taşıdı. İnstagramda bu akıllı telefonlar ile çekilen fotoğraflar ve videoların düzenlemede serbest bırakarak, profesyonel görüntülerin oluşmasını sağladı. Fotoğraf çekme ve düzenleme işini öyle kolay bir duruma getirdi ki fotoğraf çekme ve düzenleme konusunda en acemi kişiyi bile sadece bazı dokunuşlarla güzel ve profesyonel fotoğraf paylaşabilir hale getirdi.

İnstagramın bu kadar popüler olmasının bir diğer nedeni de kullanıcılarına bir özgürlük alanı tanımasıdır. Fotoğraf ve video çekme konusunda en acemi olan kişiyi bile amatör bir sanatçıya çevirdi. İnstagram kullanıcıları çektikleri fotoğraf ve videolar kötü olsa da üzerine eklediği filtler ve yaptığı düzenlemeler sayesinde profesyonele yakın görüntülere ulaştı.

Ayrıca instagram bunlarla yetinmeyerek, her geçen gün kendine yeni özellikler ekleyerek, kullanıcısın elinde tutmayı başardı.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN