İnstagram Neden Fotoğraf Beğeni Yapamıyorum?

İnstagram Neden Fotoğraf Beğeni Yapamıyorum?

Instagram beğeni yapamıyorum işlem engellendi diyor günümüzde birçok kişi tarafından yaşanan sorunlar arasındadır. Her ne kadar birçok kişi farkında olmasa platformda atılabilecek arkadaşlık isteklerinin, yapılabilecek beğeni ve yorumların bir limiti vardır.

Eğer bunların dışına çıkılırsa, platform bir ceza olarak engellemeler gerçekleştirilir. Bu genel olarak bir eylemin yapılmasına izin verilmemesidir. Fotoğraf beğenileri bunlar arasındadır. Şayet kısa bir süre içinde çok aşırı sayıda beğeni yapmışsanız, platform size bu engeli verebilir.

Instagram Etkileşim Sınırı Nedir?

Instagram kullanıcılarının bilmediği, ancak gerçekte olan ve dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan biri etkileşimler üzerinedir. Bunlar bir gün içerisinde, bir dakika içerisinde ya da bir saat içerisinde belirli sayıya kadar işlem yapmamanızı içerir.

Örnek olarak bir günde 150 üzerinde fotoğrafa beğeni atmaya kalkarsanız, 1 dakika içinde 10 üzeri fotoğrafı beğenmek, bir gün içinde 500 üzeri kişiyi beğenmek bunlardan bazılarıdır. Bu tarz aktiviteler olursa bir uyarı için engel konulur.

Bu engel kapsamında, kişiler söz konusu eylemi bir süreliğini yapamaz. Instagram erişim engeli bu nedenle dikkat edilmesi gereken konulardan biridir.

Instagram Beğeni Engeli Ne Kadar Sürer?

Her ne kadar Instagram her kullanıcıya video, fotoğraf ve reel paylaşımlara like atma seçeneği sunsa da bunun belirli sınırları vardır. Bunun dışarısına çıkmaya kalkarsanız, bir daha olmaması için uyarı niteliğine engelleme getirilir. Böylece beğeni yapılamaz.

Bu noktada Instagram beğeni engeli ne zaman kalkar kişiler tarafından yoğun bir şekilde sorulur. Zira platformu kullanma durumunu kısıtlar. Bu her kullanıcıda değişmekle beraber genellikle 24 ile 48 saat arasındadır.

Süre zarfında, kişiler topluluk kurallarına uymalıdır. Süre geçtikten sonra engel de otomatik olarak kalkar. Bundan sonra tekrarlanması halinde daha uzun süreli bir engel alınacağı unutulmamalı; dolayısıyla dikkatli olunmalıdır.

Instagram’da Beğeni Engeli Nasıl Kaldırılır?

Özellikle Instagram’da like atmayı çok seven kişiler, bu özellik kısıtlandığında Instagram beğeni engeli kaldırma nasıl yapılır? Sorusunu da sormaktadır. Bu noktada ilk olarak engelin, doğrudan platform tarafından verildiği bilinmelidir.

Dolayısıyla herhangi bir üçüncü parti uygulaması ya da sitesi, size bu konuda yardımcı olamaz. Şifrenizi başka kişilerle paylaşmanız veya uygulamaya erişim izni vermeniz, hesabınızı tehlikeye atan bir durumdur. Dolayısıyla dikkatli olunmalıdır.

Engel, sadece Instagram tarafından kaldırılır. Dolayısıyla beklemeniz yeterlidir. Platform genellikle 48 saat içinde geri kaldırır. Ancak hala devam ediyorsa konu ile ilgili bir rapor yollamanız, bilgi vermeniz mümkündür.

Instagram’da Tekrar Engel Almamak İçin Ne Yapılmalı?

Instagram etkileşim engeli sadece bir kereye mahsus verilen bir ceza değildir. Üst üste verilmesi de mümkündür. Üstelik aynı kişiye ikinci kere verilirse süresi de artar. Dolayısıyla şu gibi konulara dikkat edilmesi önemlidir;

  1. 1 dakika içinde 20 üzeri kişi takip edilmemelidir.
  2. 1 dakika içinde 10 üzeri fotoğraf beğenilmemelidir.
  3. 1 günde 500 üzeri kişi takip edilmemelidir.
  4. 1 gün içinde 50 üzeri fotoğraf paylaşılmamalıdır.
  5. 1 gün içinde 150 üzeri fotoğraf beğenilmemelidir.

Böylece platform daha doğru kullanılabilir.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

 #instagrambegeni #takipci #takipcisatinal #instagramtakipci #takipçi #instagramtakipcisatinalma #beğeni #takipcisatinalma #instagramtakipçisatınalma #instagramtakipcisatinal #begeni #takipçisatınalma #instagramtakipçi #instagramlike #beğenisatinalma