İnstagram Neden İngilizce Oldu, Çözüm Nedir?

İnstagram Neden İngilizce Oldu, Çözüm Nedir?

2010 yılında hayatımıza giren instagram sosyal medya platformu, on iki yıl içinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştır. Bu kullanıcılar; her milletten, her kesimden, her yaştan, her ırktan, her dilden insanlardan oluşmaktadır. Bu sayede de bir instagram kullanıcısı; yaşadığı şehir, konuştuğu dil, inandığı din fark etmeksizin herkesi takip edebilmekte, herkesle arkadaş olabilmektedir. Birçok dil seçeneği de sunan instagram, herkesin konuştuğu dilde uygulamayı kullanmasını sağlamaktadır. Ancak bir hata sonucunda bu durum değişebilmektedir. Bu yüzden de instagram kullanıcıları instagram neden İngilizce oldu, çözüm nedir? Sorusunun cevabını araştırmaktadır.

İnstagram ilk olarak bir fotoğraf ve video paylaşma uygulaması olarak karşımıza çıktı. İlk başta insanlar, bu uygulamayı anlamadı. Facebooktan sonra karşılarına çıkan instagram, facebook kullanmaya alışan insanlara farklı gelse de zamanlar facebooktan daha çok sevildi. Ve hatta facebooku geride bıraktı. İnstagramın birçok dilin kullanıma açık olması da kullanıcılara bir kolaylık sağladı. Daha sonra instagram sosyal medya platformu, facebook sosyal medya platformunun sahibi tarafından satın alındı.

İnstagram her zaman kullanıcılarına kolaylık sağlayan bir sosyal medya platformu değildir. Örneğin; instagram da kullanılan dil kendiliğinden İngilizce diline dönebilmektedir.  İnstagram kullanıcıları da bu nedeni konusunda oldukça meraklıdır.

İnstagram Türkçe Olmuyor 2022

 İnstagram algoritmasının temel dili İngilizce olmakla beraber Danca, Farsça, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Macarca, İtalyanca, Korece, Norveççe, Lehçe, Arapça, Hırvatça, Çekçe, Rumence, Rusça, Slovakça, İspanyolca, İsveççe ve Türkçe gibi birçok dilde de kullanılabilmektedir. İnstagramı Türkçe kullanan bir kullanıcının instagramı kendi kendine İngilizce’ye dönmesi durumunda da kullanıcı, instagram Türkçe olmuyor 2022 durumunu araştırmaktadır.

İnstagram uygulaması, bu birçok dil kullanımı sayesinde her ülkeden milyonlarca takipçiye ulaşabilmektedir. Temel dili İngilizce olan instagram uygulamasının İngilizce yanında başka dillerde kullanımı instagramı daha başarılı bir konuma getirmiştir.

İnstagram algoritması daha iyi bir kullanım sağlamak için her geçen gün kendine yeni güncellemeler getirmektedir. Bu güncellemelerde bazen bazı sorunlara yol açabilmektedir. Bu sorunlar da İnstagram dil ayarları değişmiyor, instagram Türkçe olmuyor gibi sorunlardır. Bu sorunlar sonucunda da kullanıcılar instagram İngilizce oldu Türkçe’ye nasıl çevirebilirim? Sorusunun cevabını aramaktadırlar. İnstagramı İngilizce dilinden Türkçe diline çevirebilmek için;

  • Öncelikle profilinize girin
  • Profilinizin sağ üst kısımda bulunan sembole tıklayarak, ayarları seçin
  • Ayarlar bölümünden dil yani language seçeneğine tıklayın
  • Bu bölümden de kullanmak istediğiniz dili seçin

Bu işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra da instagram uygulaması kapatıp, tekrar açtıktan sonra dil probleminiz hallolmuş olacaktır.

Bu işlemleri uyguladıktan sonra da probleminiz çözülmediyse eğer, sorun instagram güncellemesinden sonra oluşan sorun instagram uygulamasının kendisinden kaynaklanan bir problemdir. Bu problemi çözmek için de diğer kullanıcılarla iletişime geçerek, bu sorunu nasıl hallettiklerini sorabilir ya da instagram ile iletişime geçerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Tüm bunlardan sonra sorun hala çözülmüyorsa yapılabilecek en iyi çözüm yolu instagramın kendiliğinden Türkçe’ye dönmesini beklemektir. Sorun çok uzun sürmeden çözüme kavuşacaktır. Bu yüzden de yapılacak en doğru şey instagram algoritmasını çok fazla kurcalamadan yapılabilecek her şeyi yaptıktan sonra sorunun kendiliğinden çözülmesini beklemek olacaktır.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN