instagram-profil-resmi-degismiyor

instagram-profil-resmi-degismiyor

İnstagram profil resmi değişmiyor gibi sorunlarla kimi platform kullanıcıları karşılaşabilir. İnstagram üzerinde “profil resmim değişmiyor”, “profil kaydedilirken sorun oldu” gibi problemler platform kullanıcılarının en sık karşılaştığı sorunlardandır.

“İnstagram profil fotoğrafı koyamıyorum” sıkıntıları genellikle kişinin platform kurallarına uymaması sonucunda gelişiyor. İnstagram kurallarına uymayanlar için şirket kısmi kullanım engelleri uygulayabiliyor. İnstagram profil resmi değişmiyor sorunu genellikle;

 • Platforma girilen telefonun tarihi yanlışsa,
 • İnternet erişiminde yaşanan problemler,
 • Platform için çıkarılan yeni versiyon ya da yama da sorun çıktığında,
 • Bir işlem devamlı yapılıyorsa o hesaba sınır getirilebilir. Bu tarz durumlarda hesap şüpheli olarak görülebiliyor.
 • Platform şüphelendiği kişilerin hesaplarına sınırlama getirebiliyor. Takip engeli ya da 1 günlük bilgileri değiştirme yasakları,
 • Şüphe duyulan kullanıcıların telefon ve internetleri engellenir.
 • Geçici olarak sistemde sorunlar yaşanabilir.

İnstagram Profil Resmi Nasıl Değiştirilir?

“İnstagram profil resmi nasıl değiştirilir” noktasında aşağıda sıralayacağımız adımları izlemeniz gerekiyor. O adımlar;

 • Profilinizin olduğu bölüme giriş yapınız.
 • “Profil düzenle” kısmına tıklayınız.
 • Fotoğrafınızın değiştirileceği bölüme dokununuz.
 • Yukarıdaki aşamaları uyguladıktan sonra görseli nereden alacağınızı seçerek onu onaylamanız gerekiyor.

Yukarıdaki bilgilere ek olarak bahsettiğimiz adımları tarayıcı yardımıyla da yapabilirsiniz. Ayrıca bu işlemleri yaparken başkalarının profilinize girip girmediğini de kontrol etmeniz gerekiyor.

Şu anda Profil Fotoğrafını Değiştiremiyorum

Şu anda profil fotoğrafını değiştiremiyorum sorunuyla karşılaşanlar için birkaç öneri sunacağız. Fotoğraflarınızı değiştirirken güncellenememeyle alakalı uyarılara maruz kalabilirsiniz. Bu uyarıların altında sistem problemlerinin olduğunu söyleyebiliriz. Şu anda profil fotoğrafını değiştiremiyorum sorunu; DNS ya da internet bağlantısının kopmasından kaynaklanabiliyor. Belirttiğimiz bu sorunlardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek için başka hesap kullanıyorsanız ona bakınız. Profil resminiz eğer diğer hesapta da değişmiyorsa, büyük ihtimalle sorununuz bölgeyle ilgilidir.

İnstagram profil resmi ayarınız için hesap türünüzü değiştirebilirsiniz. Hesap türü değişimi;

 • İnstagram ayarlarına gidiniz,
 • Ayarlar üzerinde yer alan “Hesap” yazılı kısma dokununuz.
 • “Hesap” adlı kısımdan sonra ekranı aşağılara doğru kaydırmanız gerekiyor. Daha sonra “İşletme/ Pro” kısmına dokununuz.
 • Hesabınız onay aldıktan sonra onu yeniden kontrol etmeniz gerekiyor.

Kişisel hesaba dönerken yukarıda saydığımız işlemlerin aynısını yapmanız gerekiyor.

Telefon üzerinden de profil resminizin neden değişmediğine dair denemeler yapabilirsiniz.

Samsung marka cep telefonu kullanan kişiler, “Uygulamalar” kısmına ilk önce giriş yapmalıdır. Oradan İnstagram uygulamasını bularak, içindeki seçenekleri çalıştırmanız gerekiyor. Özellikle bu tarz problemlerin arkasında genellikle en son kurulumu yapılan uygular olabiliyor.

İnstagram Profil Fotoğrafı Koyamıyorum

İnstagram profil fotoğrafı koyamıyorum sorunu çok farklı şekillerde karşınıza çıkabiliyor. Örneğin; “Üzgünüz profil resmini güncelleyemedik” gibi uyarılarla karşılaşabilirsiniz. Bu uyarıların arkasından hemen “Tekrar Dene” uyarısı da ekranınıza geliyor.

İnstagram büyük bir sosyal medya platformu olduğu için zaman zaman bazı sorunlarla karşılaşabiliyor. Her büyük ağların sorunları olduğu gibi İnstagram’da bazen karşımıza farklı farklı sorunlarla çıkıyor. Yukarıda belirttiğimiz kullanıcı hatalarını yapmadığınız halde platform sizin karşınıza bu tarz sorunlar çıkarıyorsa o zaman sistemin kendini düzeltmesini beklemeniz gerekiyor.

İnstagram Hesabı Güvenliği Sağlama Önlemleri

İnstagram hesabı güvenliği sağlama önlemleri ile hesabınıza başkası giriş yaptığında hemen haberiniz olur. Belirttiğimiz tarzda uyarılarla karşılaştığınızda hemen tarayıcı üzerinden hesabınıza giriş yapınız. Tarayıcıdan giriş yaptıktan sonra hesabınıza hangi cihazlardan girilmiş onları öğreniniz. Sonuç olarak, hesabınıza giriş yapılan cihazları tanımıyorsanız hemen şifrenizi değiştiriniz. İnstagram hesabınızın şifresini değiştirirken onun bağlı olduğu e-mail şifresini de mutlaka değiştiriniz.

İnstagram profil resmi değişmiyor noktasında yukarıda anlatmış olduğumuz hesap güvenliği kontrollerini de mutlaka kontrol ediniz.