İnstagram Profil Ziyaretleri Neden Düşüyor?

İnstagram Profil Ziyaretleri Neden Düşüyor?

İnstagram kullanıcıları için en önemli şey kendi profilledir. Profilinde ya da hikayesinde görünecek fotoğraflarını ve videolarını büyük bir özenle çekinir ve sonra da titizlikle düzenleyerek, filtre ekleyerek paylaşılmaktadır. Paylaşılan fotoğraf ya da videoların belli bir düzen içinde olması, profilin güzel görünmesi çok önemli olduğu için de ayrıca bir emek verirler. Profil görünümünün yanında ise öne çıkacak hikayeler de titizlikle seçilir. Ve onlarda bir düzene konulur. Profilin bu kadar önemli olması yanında profilin ne kadar ziyaret edilmesi çok önemlidir. Bu ziyaretler düşünce de instagram kullanıcıları, instagram profil ziyaretleri neden düşüyor? Sorusunun cevabını araştırmaya başlamaktadır.

İnstagram profil ziyaretleri durumunu instagram kullanıcıları için önemli yapan bir durum da diğer kullanıcılarla kurduğu etkileşimdir. Sosyal medyada takipçi sayısı, beğeni sayısı, profil ziyaretçi sayıları oldukça önemlidir. Çünkü bu sayılar ne kadar fazla olursa etkileşimde o kadar fazla olmaktadır. Bu durumda kullanıcıların para kazanma imkanının önünü açmaktadır.

İnstagram Profil  Ziyaretlerine Bakma

 İnstagram profil ziyaretleri neden düşüyor, sorusunun cevabından önce instagram profil ziyaretlerine bakma nasıl yapılır? Sorusunun cevabını vermek daha doğru olacaktır. İnstagram kullanıcıları için profil ziyaretçileri önemlidir. Profillerini kaç kişi görüntülemiş, günlük kaç kişi ziyaret etmiş gibi istatistikler önemlidir.

İnstagram profil ziyaretini görme işleminin birkaç yolu bulunmaktadır. Ancak bu yolları yapabilmek için hesabınız bir işletme hesabı olmalıdır. Profilinizin ziyaretçi istatistiklerinin yanında hesabınız için başka istatistikleri de ancak işletme hesabı olursanız, görebilirsiniz.

Bu yüzden de instagram profil ziyaretlerine bakmak için ilk olarak işletme hesabına geçmelisiniz. Daha sonra;

  • İlk olarak profilinize girin
  • Profilden de profili düzenle kısmına tıklayın
  • Açılan sayfanın alt kısmında bulunan profesyonel hesaba geçiş yap seçeneğini tıklayın
  • Sonrasında açılacak sayfalarda sürekli olarak devam seçeneğine tıklayın
  • Önünüze çıkan menüden de sizi tanımlayan en iyi seçenekleri seçip, en son olarak da bitti seçeneğine tıklayın

Bu işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra profilinizin ne kadar ziyaretçi aldığını, bu ziyaretçiler günlük ne kadar gibi istatistiklere ulaşabilirsiniz.

Profil Ziyaretleri Neden Düşüyor?

İnstagram sosyal medya platformunun üzerinden para kazanılması ve kazanılacak paranın da etkileşimle alakalı olduğu için profil ziyaretleri çok önemlidir. Profil ziyaretlerinin az olmaması gerekmektedir. Profil ziyaretleri yüksekken de düşmesi, kullanıcı tarafından normal karşılanmamaktadır. Bu yüzden de profil ziyaretleri neden düşüyor? Sorusunun cevabını araştırmaktadır.

Ziyaretçi sayılarını önemli olmasının nedeni, kalitedir. Yani profiliniz ne kadar çok ziyaretçi alıyorsa, instagram algoritması için o kadar kaliteli profildir. Bu yüzden yüksek ziyaretçili hesapları daha çok öne çıkarmaktadır. Bu etkileşim yolu yani ziyaretçi ne kadar fazla olursa yeni takipçi gelme potansiyeli de o kadar fazladır.

 Profilinizdeki bu ziyaretçilerinin düşmesinin birçok nedeni bulunmaktadır. Bu nedenlerden bazıları şöyledir;

  • Profil bilgileriniz detaylı bilgi içermemektedir
  • Güzel bir profil fotoğrafı kullanılmamıştır
  • Düzenli olarak paylaşımlar yapılmamıştır
  • Hikaye paylaşımı az yapılmaktadır

Bu nedenlerle profil ziyaretçi sayıları düşmektedir. Siz de bu problemle karşılıyorsanız ya da karşılaştıysanız bu nedenleri kontrol ederek, içlerinden yaptıklarınız varsa dikkatli hareket edin.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN