İnstagram Reels Görünmüyor, Reels Nasıl Açılır?

İnstagram Reels Görünmüyor, Reels Nasıl Açılır?

2022 yılına geldiğimiz şu günlerde gelişen teknoloji ile zaman artık bambaşka bir yere evrilmiştir. Akıllı telefonlar artık birer uzvumuz konumuna gelmiştir. Hal böyle olunca artık sosyalleşme de internet yani sosyal medya platformları üzerinden yapılmaktadır. İnstagram, tiktok, facebook, youtube ile insanlar sosyalleşmekte ve birbirleriyle iletişime girmektedir. Kullanıma sunulduğu ilk zamanlarda iletişim ve eğlence olarak kullanılan instagram, artık kullanıcıların para kazandığı bir yer olmuştur. Reels özelliği de bu özelliklerin hepsini desteklemektedir. Bu yüzden de kullanıcılar tarafından instagram reels görünmüyor, reels nasıl açılır? Sorularının cevabı oldukça önemlidir.

İnstagram uygulamasını her geçen gün kendine kattığı özelliklerinin sonu olan reels videoları ile popüleritesini arttırdı. Her kesimden, her yaştan kısacası neredeyse bütün kesime hitap etmeye başladı. Özellikle Z Kuşağı tarafındanbu reels videoları çok beğenildi. Hatta instagram kullanıcıları hesaplarında fotoğraf paylaşmaktan çok reels paylaşmaya başladı. Bu durum da instagram da keşfete düşme ihtimalını reels videoları ile arttırdı.

İnstagram reels videolarının bu kadar sevilmesi ve kullanılması da bazen reels videolarının görünmemesi gibi bir sorunu beraberinden getirdi. Bu yüzden de kullanıcılar instagram reels görünmüyor, reels nasıl açılır? Sorularını sormaya itti.

Bu sorunlara geçmeden önce instagram da reels videosu nasıl paylaşılır? Anlatılmalıdır.

Reels Videosu Nasıl Çekilir?

İnstagram kullanıcılarına keşfete düşme, etkileşimi arttırma gibi birçok fayda sağlayan reelsler için reels videosu nasıl çekilir? Sorusunun cevabı oldukça önemlidir. Reels video paylaşmak için;

 • İnstagram ana sayfanızda sağ üst köşesinde bulunan artı sembolüne tıklayın
 • Reels videosu seçeneğine tıklayın
 • Açılan kamerada yeni bir reels videosu çekebilir ya da çektiğiniz bir videoyu yükleyebilirsiniz
 • Reels videonuzun son düzenlemelerini yapıp, sol üst tarafta bulunan ses seçeneğine tıklayarak müzik ekleyebilirsiniz

Bu işlemlerden sonra da reels videolarınızı sadece takipçilerinize ya da bütün instagram kullanıcılarına paylaşabilirsiniz.

İnstagram Reels Neden Görünmüyor ve Çözümü

İnstagram kullanıcılarının en hoşlandığı şeylerden biri reels videoları izlemektir. Bu kısa videolar çabuk tüketildiğinden daha çok keyif vermektedir. Ancak reels videolarını göremeyen kullanıcı instagram reels neden görünmüyor ve çözümü için araştırmalar yapmaktadır.

İnstagram reels videolarını görünmemesinin birçok nedeni olabilir. Bu nedenlerden bazıları şöyledir;

 • İnstagram hesabının yeni açanlarda
 • İnstagram için son güncellemelerin yapılmaması
 • Profilin doğrulanmaması
 • Eski bir telefonun reels yazılımını desteklememesi

Nedenlerinin yanı sıra dondurulan hesabın yeniden açılması, hesaba ceza ya da şüpheli durumlar algısı verildiğinde ve instagramın kendisinden kaynaklanan bir hata sonucu reels videoları görüntülenemiyor, olabilir.

İnstagram reels videolarının görünmemesinin çözüm yolları ise;

 • Hesabınızı başka bir telefon ya da bilgisayarda tekrar açın
 • Cihazınızı güncelleyin
 • İnstagram uygulamasını silerek, tekrar yükleyin
 • Profilinizde eksik alanlar varsa doldurunuz

Bu çözüm yollarını uygulayarak, instagram reels videolarını görünür hale getirebilirsiniz. Ancak reels videosu görünmeme hesabınız aldığı bir uyarı ya da ceza sonucunda böyle bir sorunla karşılaştıysa bu çözüm yolları işe yaramayacaktır. Böyle durumlarda hiçbir yönteme başvurmadan, sorunun kendiliğinden geçmesini beklemek en doğru yol olacaktır. Aksi takdirde sorun daha da büyüyebilir.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN