instagram-reklam-veremiyorum

instagram-reklam-veremiyorum

İnstagram reklam veremiyorum, ne yapmalıyım? İnstagram kullanıcıların paylaşım etkileşimini arttırmak ve yüksek takipçi sayılarına ulaşabilmeleri için reklam verme özelliği oluşturmuştur. Buradan kendinize uygun şekilde istediğiniz paylaşımı kullanıcılara belli bir ücret karşılığında sunabilirsiniz. Ancak bazı kullanıcıların bu işlemi yapmak istediklerin İnstagram reklam veremiyorum şeklinde şikayetleri oluşabilmektedir.

Bunun iki nedeni bulunmaktadır. En bilinen neden hesabın gizli olmasıdır. Gizli hesapların kullanıcılara içeriklerinin paylaşımı mümkün değildir. Çünkü paylaşımlar yalnızca kendi onayladıkları takipçiler için görünürdür. İnstagram reklam verme işlemi için profilinizi herkese açık hale getirmeniz gerekir. Bunun için profilinizdeki 3 noktaya tıklayın ve ayarlar kısmına geçin. Buradan gizlilik seçeneğine tıklayıp hesap gizliliğini kapatın. Böylece herkes sizin hesabınıza erişebilir.

İnstagram reklam veremiyorum diyorsanız bunun nedeni kişisel hesap kullanıyor oluşunuz olabilir. Reklam verme işlemi için İnstagram profesyonel hesap kullanımını önermektedir. Profesyonel hesabın farkları şunlardır;

  • Reklam içerikleri kullanılabilir
  • Hesabınızdaki etkileşim verileri ölçülür
  • Paylaşımlarınız belli bir kategori doğrultusunda ön plana çıkar
  • Para kazanma işlemleri bu hesap türünde aktifleştirilmektedir

İnstagram profesyonel hesaba geçiş çok kolaydır. Profilinize gidin ve 3 noktaya tıklayın. Sonrasında en alt kısma indiğinizde profesyonel hesaba geç seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Böylece hesabınızdaki veriler tutulmaya başlar. Profesyonel hesaba geçiş yaptığınızda hesap türünü ayarlamanız gerekmektedir. Buraya yazar, blog, içerik üretici gibi ünvanlar ekleyebilirsiniz. Sonrasında İnstagram reklam seçenekleri size otomatik sunulacaktır.

İnstagram Hikaye Reklam Veremiyorum

İnstagram hikaye reklam veremiyorum nasıl verilir? İnstagram’da en bilinen reklam yöntemi hikaye linklerdir. Bir süre öncesinde İnstagram hikayesinde link verme özelliği yalnızca 10 bin abone üstü kullanıcılar için açıkken şimdi hemen herkes kullanabilmektedir. Ancak yine de bazı kullanıcıların İnstagram hikaye reklam veremiyorum, nasıl link veririm gibi soruları olduğu bilinmektedir.

İnstagram hikaye oluşturma kısmında üst tarafta bağlantı işareti bulunmaktadır. Burada link vermek için öncelikle ayarlar kısmından içerik üretici özelliğinden markalı içerik kısmını aktifleştirmeniz gerekmektedir. Buradan sizinle sponsorlu olarak anlaşan firma ile karşılıklı marka anlaşması ve çeşitli e ticaret sitelerin için satış ortaklığı özelliği aktifleştirmeniz gerekir.

Sonrasında paylaşım yapacağınız reklam linkini kopyalayarak bağlantı bölümünden hazırlamanız mümkündür. Eskiden yukarı kaydırma olarak bilinen şimdi ise direkt olarak link bağlantısı olan URL hazırlanmaktadır. Bu URL’yi marka ismiyle ya da bağlantı adresiyle yazabilir ve paylaşabilirsiniz. Böylece kullanıcılar linke tıklayarak siteyi ziyaret edebilir ve duruma göre alışveriş yapabilirler.

İnstagram Reklam Yöneticisi

İnstagram reklam yöneticisi nasıl çalışır? İnstagram üzerinde bir paylaşımı öne çıkarmak için reklam verme seçeneği kullanılmaktadır. İnstagram reklam yöneticisi ile istediğiniz postu seçebilir, reklam süresini, reklam bütçenizi ve hedeflenen kitle etkileşimini seçebilirsiniz. Bu kriterleri doldurmanız halinde İnstagram algoritması ortalama ne kadar etkileşim alacağınızı size söyler. Böylece ödeme yaparak reklam verme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Reklam vermenin İnstagram hesabınıza etkileri şunlardır;

  • Takipçi sayınızı arttırmak
  • Etkileşim özelliklerini yükseltmek (beğeni, yorum ve kaydetme)
  • İnstagram algoritması ile keşfete düşmek
  • Hesabınıza kitle çekerek para kazanmak

İnstagram Reklam Ödeme Sorunu

İnstagram reklam ödeme sorunu neden olur? reklam verme işlemi yaptığınızda ilk olarak size bütçe planı oluşturulur. Buradan sonra reklam adımları tamamlandığında son olarak işlemi bitirmek için ödeme gerekir. Ancak ödemede banka kartı kullanırsanız İnstagram reklam ödeme sorunu yaşayabilirsiniz.

Genellikle İnstagram’da işlem yapmak için kredi kartı kullanımı gerekmektedir. İnstagram ve diğer sosyal medya platformlarında etkileşim sağlamak için reklam vermek yerine, çok daha iyi fiyatlarda etkili bir sosyal medya hilesi kullanmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.