İnstagram Reklamları Neden Onaylamıyor?

İnstagram Reklamları Neden Onaylamıyor?

İnstagram hayatımıza fotoğraf ve video paylaşılabilen ve düzenlenebilen bir uygulama olarak girdi. Daha sonraları ise reels, IGTv ve hikaye paylaşma özelliklerini kendine ekleyerek devam etti. İnstagram kullanıcıları tarafından her ne kadar bu özellikler çok sevilse de fotoğraf ve video paylaşmak, her zaman yapılan ve yapılacak ve de oldukça çok sevilecek bir özelliktir. Bu özellikleri sayesinde de her geçen kullanıcısına kullanıcı ekleyen instagram, aynı zamanda da para kazanılabilen bir platform haline de gelmiştir. Bu paralar instagramın kullanıcıların içeriklerine verdiği reklamlar ile sağlanmaktadır. Reklam verilmediği zamanlar da kullanıcılar tarafından instagram reklamları neden onaylamıyor? Sorusunun cevabı için araştırmalar yapılmaktadır.

İnstagramın herkes tarafından kullanıldığı şu zamanlarda insanlarda, markalarda sesini en kolay yol olan instagram üzerinden duyurmaktadır. Birçok insanın instagram kullanması aynı zamanda birçok insanın para kazandığı anlamına da gelmektedir.

Fakat markaların görünebilmesi için reklam vermesi gerekmektedir. Bu durum kolaylıkla sağlanabilirken bazı durumlarda gereken şartların sağlanamaması sonucunda instagram tarafından reklam reddedilmektedir.

İnstagram Reklam İlkeleri

İnstagram kullanıcıları reklam reddi yememek için instagram reklam ilkelerine uyması gerekmektedir. Bir reklam reddi yendiğinde instagram tarafından kullanıcıya bir e – posta gitmektedir. Ve ret yediğini anlatan bir de yazı göndermektedir. Bu durumda instagram size ilkelere uyarak reklamı düzenlemek veya yeniden bir reklam oluşturun ve reklamın reddedilmemesini düşünüyorsanız yeni bir değerlendirme talep edin iki şekilde dönüş yapar.

Bu reklam retleri instagram kullanıcılarının kandırılmaması, yalan bilgi almaması için yapılmaktadır. İnstagram reklam ilkeleri ise şunlardır;

 • Uluslararası Reklam Uygulaması’ndaki etik ilkeler
 • Reklamın ahlaka uygun olması ve doğruluk
 • Çocuk ve gençlerin korunması
 • Sağlık ve çevreye duyarlı olmak

İlkeleri, instagramın reklam ilkeledir. Bu ilkelerden biri ya da birkaçı ihlal edildiğinde instagram tarafından reklam reddi yemeniz oldukça olasıdır.

Aynı zamanda da instagram uygulaması her reklamı kabul etmemektedir. Çünkü bazı reklamlar ilkelere ve ahlaka aykırı olabilmektedir. İnstagramın kabul etmediği reklamlar;

 • Cinsel olan ya da cinsel çağrışımlar bulunan yetişkin içerikleri
 • Metinde ya da görüntüde ırkçı ve ayırıcı ya da cinsel kimsel üzerine nefret söylemleri içeren içerikler
 • İlaç satışı için yapılan reklamlar
 • Alkol ve kumar içeren reklamlar

Bu durumları içeren reklamlar, instagram tarafından kabul edilmemektedir. Bu durumların yanında instagram görseller için kısıtlamalar getirmiştir. Çıplaklık ya da cinsellik, rahatsızlık veren ya da şiddet içeren ve kullanıcıyı aldatan görselleri bulunan reklamlara da instagram tarafından izin verilmemektedir.

İnstagram üzerinden bir reklam yayınladığınızda instagram tarafından reddedilebilir. Reddedilme nedeni çoğu zaman yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden oluşmaktadır. Ancak siz yayınladığınızda reklamda bu hatalardan ya da ihlallerden birini yapmadığınızı düşünüyorsanız eğer yapabileceğiniz bir çözüm yolu bulunmaktadır. İnstagram reklam onaylanmama çözümü şu şekilde sıralanabilir;

 • Profilinizde hesap kalitesi seçeneğine gidin
 • Hesap kalitesi bölümünden reddedilen reklamlarınız arasından hak etmediğini düşündüğünüz reklamı seçin
 • Değerlendirme talep eti tıklayarak gönder seçeneğine tıklayın

Bu adımları tamamladıktan sonra reddedilen reklamlarınız tekrardan değerlendirmeye alınacaktır. Bir yanlışlık olduysa düzeltilecektir. Ancak reddetme haklı bulunarak, düzeltme yapılmayabilir.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN