Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram silinen mesajları geri getirme konusu birçok kullanıcının dikkatini çeken bir olay olmakta. Sizlere bu konuda bilgi vermek istiyoruz.

Instagram kullanıcıları, DM sistemi sayesinde pek çok kişiyle özel sohbet gerçekleştirebiliyor veya grup kurarak insanlarla topluca konuşabiliyor. DM, direkt mesaj olarak açıklanabilir. Direkt mesaj, Instagram’ın özel mesaj sistemi olmakta. Bu sistemi kullanan bazı kullanıcılar yanlışlıkla mesaj kaldırabilir veya mesajları yanlışlıkla kaldırmasa bile bir süre sonra silinen mesajlara ihtiyacı bulunabilir. Bizim tavsiyemiz her ihtimale karşı mesajları kaldırmamak fakat kaldırıldığı takdirde nasıl geri alınacağı hakkında da bilgi sahibi olmak gerekiyor.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Yolları

Instagram uygulamasına sahip olan birçok insan mevcut. İnsanlar, Instagram kullanırken silinen mesajların geri getirilmesini de öğrenmek istiyor. Bunun için pek çok method mevcut. Bunlardan ilkiyle başlamak istiyoruz. Instagram’da silinen mesajlar konusunda yapılabilecek şeyler arasında mesajların kendi kendine gelmesini beklemek yer alıyor. Evet, yanlış duymadınız. Mesajlar kendi kendine gelebiliyor. Daha önce buna benzer bir olay meydana geldi ve bu konu haberlerde de kendini gösterdi. Instagram, bir hata sonucu kullanıcıların silmiş olduğu sohbetleri tekrardan gösterdi.

Yaşanan bu olay ile birlikte kullanıcılar, Instagram’ın eski mesajları tamamen kaldırmadığını da ortaya koydu. Meydana gelen bu olay ile beraber kullanıcılar tepki gösterse de bir taraftan sevinenler de oldu. Sevinen kişiler, silinen mesajlara geri ulaştığı için tekrardan onları inceleyebildi. Böyle bir durum ender rastlanan bir durum olduğundan dolayı bu yöntemin gerçekleşme ihtimali oldukça düşük. Bundan dolayı bir diğer adıma geçmenizi öneriyoruz.

Kullanıcıların Instagram silinen mesajları geri getirme konusunda yapabileceği bir diğer şey Instagram ekibiyle iletişime geçmek. Instagram destek ekibi, kullanıcıların kaldırdığı mesajları bir süre daha tuttuğunu ifade ediyor. Bu sebeple yakın zamanda kaldırılan mesajlar için bu mesajları geri alma ihtimali bulunabilir. Bu konuda yapılması gereken şey destek ekibine gerekli açıklamaları yapıp hangi sohbetin geri alınmak istendiğini belirtmek. Bu şekilde kaldırılan mesajlara ulaşmak mümkün hale gelebilir.

Instagram’da yaşanan bu soruna bir diğer çözüm veri indirme olarak açıklanıyor. Bildiğiniz üzere bir Instagram kullanıcısı, kendi verilerini yedekleyerek cihazına çekebiliyor. Bu sayede hesabını kapatmadan önce veya farklı sebeplerle verilerini koruma altına almış oluyor. Instagram verilerini indirmek için ayarlara girmek gerekiyor. Buradan veri indirme işlemini uygulamak için ayarlara girdikten sonra “Gizlilik ve Güvenlik” kısmına geçiş yapmak ve ardından “Veri İndirme” sekmesini bulmak gerekir. Bu adımları uyguladıktan sonra “İndirme Talep Et” bağlantısına basılmalı. Ekrandaki talimatlar uygulandıktan bir süre sonra veriler için bir indirme adresi sağlanıyor. Bu şekilde kaldırılan sohbetlere ulaşma imkanı bulunabilir.

İnsanların Instagram silinen mesajları geri getirme konusunda yapabileceği bir diğer şeyden de bahsetmek gerekiyor. Bu paragrafta sizlere Messenger yöntemini açıklıyor olacağız. Umarız bu konuda detaylıca anlatmış olduğumuz yöntemlerden herhangi biri işinize yarar. Bildiğiniz üzere Meta şirketi, daha öncesinde Messenger uygulamasını daha genel bir uygulama haline getirerek Facebook dışında WhatsApp ve Instagram mesajlarının da burada görünmesine imkan tanıdı. Bundan dolayı eğer Instagram üzerinden mesaj atılırsa kullanıcı, Messenger üzerinden de mesaj alabiliyor. Tabii bu ayarın aktif edilmesi gerekiyor. Eğer ki böyle bir işlem daha önce yapıldıysa Messenger hesabına girilmeli ve buradan mesajların olup olmadığı kontrol edilmeli.