İnstagram Stalk Nedir, Nasıl Stalk Yapılır?

İnstagram Stalk Nedir, Nasıl Stalk Yapılır?

Stalk nedir, nasıl yapılır her sosyal medya platformunda kişiler tarafından sıklıkla kurulan cümleler arasındadır. Gün geçtikçe kullanımı artan bu kelime farklı bir hesabın, kişilerin sosyal medya platformunu incelemesi, bilgi sahibi olması demektir. Bu gerek tanınan gerekse tanınmayan bir kişi tarafından gerçekleşebilir.

Instagram tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaygın bir şekilde kullanılır. Milyonlarca üyesi mevcut olup insanlar birbirlerini arkadaşlık listesine ekleyebilir. Ne var ki çoğu zaman kişiler birbirlerinin hesabını, önceden yaptıklarını da merak eder. Stalk bu duruma denilen bir isimdir.

Stalk yapan kişilere günümüzde stalker adı verilir. Bunu her Instagram üyesinin listesinde bulunan kişiler yapabilir.

Instagram’da Stalk Nasıl Yapılır?

Instagram’a her geçen gün birçok yeni üye katılır. Bu nedenle eski kullanıcıların iyi bildiği çoğu konu onlar için henüz yenidir. Stalk da bunlar arasındadır. Her ne kadar ilk görüldüğünde karmaşık gibi görülse de oldukça kolaydır.

Stalk nasıl yapılır Instagram için temel olarak bir kişinin profiline bakmanız gerekir. Böylece stalk gerçekleşir. Dolayısıyla dakikalarca ve saatlerce profilinde kalmanız, tüm profilini gözden geçirmeniz, her bir paylaşımını incelemeniz gerekmez.

Zira bir hesapta 5 dakika bulunmak da 20 dakika bulunmak da stalker olmanızı sağlar. Her ne kadar birçok kişi stalker olmadığını, asla yapmadığını belirtse de çoğu platform üyesi yapar.

Instagram’da Stalk Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğer olmak istiyorsanız, bir kişinin profilini merak ediyorsanız tüm incelemelerinizi doğru yapmanız gerekir. Zira söz konusu kişi ile aranız kötüyse bu güzel olmayan sonuçlara neden olabilir. Eğer eski sevgilinizi stalk yapıyorsanız, yakalanmak sizi mutlu etmeyecektir.

En iyi stalk nasıl yapılır bu nedenle başta yeni üyeler olmak üzere, Instagram’da stalk yapmak isteyen herkes için geçerlidir. Burada öncelikle hikayelere kesinlikle bakmamanız gerekir. Zira baktığınız anda karşı tarafa bildirim gitmektedir. Böylece stalk yaptığınız anında anlaşılır.

Aynı zamanda fotoğrafları inceliyorsanız yanlışlıkla beğeni yapmaktan uzak durmanız gerekir. Sesli veya görüntülü çağrı başlatma, mesaj isteği atma, yanlışlıkla takip isteği atma da buna dahildir.

Instagram’da Stalkerlar Nasıl Bulunur?

Her Instagram üyesi kendini stalk yapan kişileri merak eder. Genellikle bunları bulmanız imkansızdır. Zira bir kişi hesabınızı incelemek istiyorsa bunu aşırı dikkatli bir şekilde gerçekleştirecek, size asla fark ettirmeyecektir.

Ancak stalk nasıl anlaşılır Instagram için yapabileceğiniz bazı şeyler de vardır. Eğer bir paylaşım yapmışsanız ve bunun üzerinden saatler geçtikten sonra birkaç beğeni gelmişse, bu stalk işaretidir. Zira Instagram içerisinde her gün paylaşım yapılır. Bu da zaman içerisinde sizin paylaşımlarınızın takiplerinizin listesinden silineceğidir.

Ayrıca hikayenizi izleyen herkes de sizin stalkerlarınız arasındadır. Eğer hesabınız açıksa ve tanımadığınız bir kişi size arkadaşlık isteği atmışsa, sizi önceden incelemiş olma olasılığı da oldukça yüksektir.

Instagram Stalker Programları

Sosyal medyanın gelişmesi ile beraber, buna yönelik hizmet veren üçüncü parti uygulamaları da artış sergilemiştir. Bunlar geniş bir kapsamda olup Instagram stalk programı da bunlar arasındadır. Her ne kadar bunlar bazı sonuçlar gösterebilse de doğru olup olmadıkları bir soru işaretidir.

Bunun yanı sıra söz konusu programlar, sizden hesabınıza erişim izni gerektirir. Dolayısıyla dikkatli olunması tavsiye edilir.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN