Instagram Uygulamadan Atıyor Sorunu Ve Çözümü

Instagram Uygulamadan Atıyor Sorunu Ve Çözümü

Instagram giriş yapıyorum geri atıyor problemi, platform üyelerinin giriş yapmasını adeta engelleyen bir durumdur. Bu nedenle gerek neden yaşandığı, gerekse çözümleri sık sık düşünülür.

Her ne kadar çözümü zor gibi gelse de aslında oldukça pratik yöntemleri vardır. Genel anlamda uygulamadan atma sorununda şu nedenler vardır;

  1. İnternetin zayıf olması
  2. Instagram’ın güncel olmaması
  3. İşletim sisteminin/market uygulamasının güncel olmaması

Bunun yanı sıra Instagram’ın kendisinden kaynaklanan sorunlar da uygulamadan atmaya neden olabilir. Ancak öncesinde hangi yöntemleri uygulayarak çözüm arayabileceğinizi bilirseniz, probleme kendiniz son verebilirsiniz.

Eğer hepsini yapmanıza rağmen devam ediyorsa arkadaşlarınızla iletişim kurup, onlarda da yaşanıp yaşanmadığı sorulmalıdır. Yalnızca sizde varsa platformla iletişime geçerek yardım talep edebilirsiniz. Şayet genel bir sorunsa Instagram’ın çözmesi için beklenmelidir.

İnterneti Kontrol Etmek

Instagram sürekli atıyor sorunu yaşayanlar ilk önce interneti kontrol etmelidir. Zira platform bilindiği gibi internet olmadan çalışmaz. Eğer internetiniz zayıfsa, bu atması için bir neden olabilir.

Bu anlamda wi-fi ile bağlanıyorsanız girişi kontrol etmeniz, modemden kaynaklı sorunlar olup olmadığını anlamanız önerilir. Eğer hücre verisinden giriyorsanız, siz fark etmeden internet paketinin bitmiş de olabilir.

Zira Instagram kısa süre zarfında yüksek miktarda veriler kullanabilir. Bu konuyla ilgili olarak şebekenin çekip çekmediğine de özen gösterilmelidir. Eğer çekmiyorsa internete de bağlanamayacağınız için sorunlar yaşanır.

İşletim Sisteminizi Güncellemek

 Her ne kadar Instagram atıyor hatası ile işletim sistemi arasında bağlantı olmadığı düşünülse de ilgi oldukça yüksektir. Bunun ilk nedeni, işletim sisteminizin telefonun her uygulamasını ilgilendirmesidir. Eğer eski kalmışsa, güncellemeleri yapılmamışsa sorunlar doğal olarak çıkar.

İkinci olarak işletim sistemi güncel değilse bu durum market uygulamalarına güncellemelerin gelmemesine neden olabilir. Böylece Instagram’ın yeni update’leri de alınamaz. Bu da dolaylı olarak uygulamanın girmeye çalışırken sizi atmasıyla sonuçlanabilir.

Doğal olarak önceki maddeler çözüm sunmamışsa önce işletim sistemi, ardından da market uygulaması güncellenmelidir. Ardından da sorunun devam edip etmediği kontrol edilmelidir. Bunun yanı sıra Instagram atıyor hatası alanlar cihazın belleğini de kontrol etmelidir.

Zira Instagram kullanım esnasında cihazın belirli miktarda uygun boş hafızaya sahip olmasını gerektir. Eğer bulunmuyorsa doğal olarak kaç kere girmeye çalışırsanız çalışın, sizi geri atacaktır. Bu durumda kullanılmayan programlar silinebilir.

Uygulamayı Kaldırıp Tekrar Kurmak

Eğer tüm maddeleri denemişseniz ancak Instagram sürekli atıyor sorunu devam ediyorsa son olarak aplikasyonu kaldırıp tekrar kurmanız önerilir.

Günümüzde birçok kişi Instagram’ı silmeksizin yıllar boyunca kullanılır. Bu da update’lerin üst üste gelmesi anlamını taşır. Böylece zamanla bir takım problemler yaşanabilir. Bunun yanı sıra güncellemenin yarıda kesilmesi gibi sorunlar da olabilir.

Bu nedenle uygulamayı tamamen kaldırıp, normal bir şekilde kurarsanız sorunun devam edip etmediğini görebilirsiniz.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN