İnstagram Video ve Fotoğraflar Neden Bulanık

İnstagram Video ve Fotoğraflar Neden Bulanık

İnstagram hayatımıza fotoğraf ve video düzenleme ve paylaşma uygulaması olarak girdi. Daha sonraları da instagram sosyal medya platformu videoları reels ile IG Tv özelliklerini ve hikaye paylaşma özelliklerini de kendine kattı. Her ne kadar bu özellikler instagram kullanıcıları tarafından çok sevilse de fotoğraf paylaşmak, her zaman yapılan ve yapılacak bir özellik olarak kalacaktır. Çünkü, instagram uygulamasına bu şekilde alışılmıştır. Bu yüzden de profilde ya da hikayede paylaşılacak fotoğraf ve videonun bulanık olması instagram kullanıcısı için oldukça can sıkıcı bir durumdur. Bu yüzden de kullanıcı instagram video ve fotoğraflar neden bulanık oluyor, araştırmakta ve cevabını bularak, bu sorundan kurtulma istemektedir.

İnstagram da video ve fotoğrafların bulanık olması kullanıcının canını sıkmakla beraber, takipçileri tarafından beğenilmeyecek, yorum almayacak ve bu yüzden etkileşim düşecektir. Bu yüzden de bu sorunun giderilmesi gerekmektedir.

 İnstagram Video ve Fotoğraflar Bulanık Görünüyor

Aktif instagram kullanıcısı, alışkın olduğu gibi gün içerisinde bir gönderide ya da hikayede fotoğraf ya da video paylaşmak için instagrama girdiğinde ve paylaşmak istediği fotoğrafın ya da videonun bulanık görünmesi instagram kullanıcısı için oldukça can sıkıcı bir durum haline gelir. Bu yüzden de instagram video ve fotoğraflar bulanık görünüyor nedenlerini ve çözümleri aramaya başlar.

Bu sorun üzerine instagram kullanıcısı ayrıca olarak instagram story bulanık görünüyor ya da instagram fotoğraflar bulanık görünüyor şeklinde aramalar yaparak, sorununa çözüm aramaktadır.

İnstagram gönderide ya da hikayede paylaşılan fotoğrafların ya da videoların bulanık çıkmasının nedenleri şunlar olabilir;

  • İnstagram gönderide ve hikayede fotoğraf ya da videonun boyutlarının dışına çıkılması
  • İnstagrama gelen son güncellemeleri yapmayarak hala eski sürümün kullanılması
  • Kullanılan telefon markasının eski olması ya da telefonun kamera ayarlarının düşük olması
  • Fotoğrafın ya da videonun yeterli ışıkta çekilmemesi ya da çekim hataları
  • Ön kamera kullanımı

Nedenleri ile fotoğraf ya da videolarınızın bulanık görünmesine neden olabilmektedir. Fotoğraf ya da videolarınız bulanık görünüyor ise bu durumları kontrol ediniz.

İnstagram Video ve Fotoğrafların Bulanık Görünmemesi İçin Çözümler

İnstagram gönderi de ya da hikaye de video veya fotoğraf paylaşırken ya da paylaştıktan sonra fotoğraflarınızın ya da videolarınızın bulanık çıkması instagram kullanıcısı tarafından oldukça can sıkıcı bir durumdur. Bu yüzden instagram kullanıcısı instagram video ve fotoğrafların bulanık görünmemesi için çözümler bulmak için araştırmalar yapmaktadır.

İnstagram da paylaşılan video ve fotoğrafların bulanık görünmemesi için şu yöntemler kullanılabilir;

  • İnstagramda paylaşılacak fotoğraf ve video için en iyi çözünürlük 1080X1920 pikseldir
  • Eğer paylaşılacak fotoğraf ya da video yatay çekilmişse, fotoğraf ya da video üzerinde düzeltmeler yapılmalıdır
  • Telefonda çözünürlük yüklemesi yapılmalıdır, yapılmaması fotoğraf ya da video da bazı kayıplara neden olabilmektedir
  • Fotoğraf ya da video çekilirken görüntüde oluşan bozukluk
  • Yatay çekimlerde fotoğrafların ya da videoların yarım çıkmaması

Bu çözüm yollarını takip ederek ve fotoğraf ya da video çekimlerinde uygulanırsa instagramda fotoğraf ya da video paylaşımından bulanıklık sorunu yaşanmayacaktır. Böylece de gönül rahatlığıyla fotoğraf ya da videolarınızı paylaşabileceksiniz.

 

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN