Neden Instagram’da Hikayeleri Göremiyorum

Neden Instagram’da Hikayeleri Göremiyorum

Instagram hikaye güncellemesi platformda birçok kişi tarafından yaygın bir şekilde kullanılır. Her ne kadar anlık olsalar da platformda büyük bir beğeniyle kullanılır.

Instagram günümüzde geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden platformdur. Video ve fotoğraf paylaşımlarının yanı sıra hikayeler de yaygın olarak kullanılır. Her ne kadar platformun en üst bölümünde görülebilecek olsa da birçok kişi göremediğini söyler. Bunun bir nedeni teknik sorunlardır.

Eğer internetiniz zayıfsa veya bağlı değilseniz, doğal olarak hikayeler de görülmeyecektir. Dolayısıyla öncelikle bu durum kontrol edilmeli, sorun varsa düzeltilmelidir. Telefonunuzda şebeke çekmiyorsa da interneti etkileyebilecek bir durumdur.

Instagram’da Hikayeler Neden Görülmez?

Instagram içerisinde kayıtlı milyonlarca üye vardır. Tüm üyeler birbirine arkadaşlık isteği atabilmekte, Direct Message ile iletişime geçebilmektedir. Ancak her ne kadar bir kişi listenizde ekli olsa da bu durum söz konusu kişinin, listesinde bulunan herkesin paylaşımlarını görmesini isteyeceği anlamına gelmez.

Bu nedenle Instagram tıpkı video ve fotoğraflarda olduğu gibi hikayelerde de gizleme seçeneği sunar. Bu kapsamda bir kişi sizi hikayesini görmemesini istediği kişiler listesine eklemişse, farklı bir hesaptan giriş yapmadığınız ya da ilgili kişi sizi kaldırmadığı müddetçe bakılamaz.

Instagram hikaye sorunu yaşıyorsanız ve bunun nedeni internet bağlantısı gibi bir problem değilse, büyük olasılıkla sorun budur.

Instagram’da Hikayelerin Gizlendiği Nasıl Öğrenilebilir?

Instagram’da kişilerin hikaye gizlemesi yapması için herhangi bir sınırlama bulunmaz. Arkadaşımın hikayesini göremiyorum diyen birçok kişi, hikayelerin ondan gizlendiğinden haberi bile yoktur. Eğer bunu tam olarak nasıl anlayabileceğinizi düşünüyorsanız, bir takım çözümler de vardır.

Bunun için önce farklı bir hesaptan giriş yapmanız önerilir. Eğer engellenip engellenmediğinizi öğrenmek istiyorsanız, ilgili hesaptan bakarak anlayabilirsiniz. Aynı şekilde yeni bir hesap açıp, ona arkadaşlık isteği atabilirsiniz.

Bu kapsamda attığı ve henüz silinmeyen hikayeler, hala size geçerli olacaktır. Son olarak sabit hikayeler bulunuyorsa bu da engellendiğiniz anlamına çıkar. Eğer bu listeden çıkmak istiyorsanız, söz konusu kişinin doğrudan sizi kaldırması gerekir. Bunun haricinde yapılabilecek bir şey bulunmaz.

Instagram Hikayeleri Nasıl Gizlenir?

Instagram hikaye güncellemesi günümüzde birçok kişi tarafından kullanılır. 24 saat aktif kalsa da özellikle anlık yapılmak istenen paylaşımlarda sıklıkla tercih edilir.

Instagram’da her üye, paylaşımlarını istediği kullanıcıya karşı gizleyerek, görmesini engelleyebilir. Birçok kişi belirli bir kitleye özel paylaşımlar yapmayı zaman zaman isteyebilir. Söz konusu özellik de bu durumda kullanılır.

Eğer bu özellikleri kullanmak istiyorsanız, profilinize geldikten sonra öncelikle ayarlar kısmına girmeniz gerekir. Ardından gizlilik kısmına gelerek, hikaye ayarlarına tıklanmalıdır. Buradan da hikayenizi kimlere gizlemek istediğiniz seçilir.

Bundan sonra yaptığınız hikaye paylaşımları ilgili kişiye görünmeyecektir. Ancak bunun sadece hikayeler için olduğu için unutulmamalıdır. Eğer fotoğraf ve videolarda da görmemesini istiyorsanız ayrı bir ayarlama yapmanız gerekir.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      

İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      

İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN