Neden İnstagram Hikayeler Açılmıyor?

Neden İnstagram Hikayeler Açılmıyor?

Günümüz de oldukça popüler bir hale gelen instagram sosyal mecrası, hayatımıza ilk olarak fotoğraf ve video paylaşma uygulaması olarak girdi. Daha sonra yirmi dört saat duran ve sonra da kaybolan hikaye paylaşmaözelliğini hizmete sundu. Bu hikayeler de takipçiler tarafından görülerek, instagram kullanıcısının takipçisi ile etkileşime geçmesini sağladı. Takipçi, bakmak istediği hikayeyi açamayınca da doğal olarak neden instagram hikayeler açılmıyor? Sorusunun cevabını araştırmaya başladı.

2016 yılının Ağustos ayında İnstagram, hikaye özelliğini kullanıcılarına sundu. Bu özellikte instagram kullanıcıları tarafından oldukça sevildi. Bu özelliğin çok sevildiğini gören instagram, daha sonra da bu yirmi dört saat içinde kaybolan instagram hikayelerinin, kullanıcının isteği doğrultusunda profilde sabitlenebilme özelliğini çıkardı. Sunulan bu özellikte instagram kullanıcıları tarafından yine çok sevildi.

Fakat bu özellikler bazı sorunlarında oluşmasına neden oldu. Bu sorunlar da instagram öne çıkanlar açılmıyor, instagram hikayeler yüklenmiyor ya da instagramda eski hikayeleri göremiyorum gibi sorunlardır. İnstagram kullanıcısı da doğal olarak bunların nedenlerini araştırmaya başlamaktadır.

İnstagram Hikayeler Açılmıyor

İnstagram hikayeler açılmıyor, belki de en sık karşılaşılan sorunların başında gelmektedir. Bu sorunun yanı sıra instagram hikaye arşiv sorunu, instagram hikaye arşivde görünmüyor ya da instagram hikaye arşivi sorunu gibi sorunlarda sık sık görülmektedir. Anlaşılacağı üzere instagramın hikaye özellikleri kullanıcılar için belli sorunlara yol açabilmektedir.

Bu sorunlar ile karşı karşıya kalınınca instagram kullanıcıları da bu sorunların nedenlerinin peşine düşmektedir. Neden instagram hikayeler açılmıyor? Sorusunun cevabı için ilk öncelikle bu sorunla karşılaşan kullanıcının kontrol etmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Kontrol edilmesi gereken durumlar;

  • Hikayenin süresi dolmuş mu yani hikaye yüklendikten sonra yirmi dört saat geçmiş olması
  • İnternet bağlantınızda bir sorun olabilir
  • Telefon ya da bilgisayarınızın saat ve tarih ayarı yanlış olabilir
  • İnstagram uygulamasının önbelliğinde fazla bilgi depolanmış olabilir

Bu durumlar instagram hikayeler yüklenmiyor ya da instagram hikayeler açılmıyor sorunlara yol açabilmektedir. Bu yüzden de bu sorunlar ile karşılaşıldığında ilk yapılması gereken bu durumların kontrol edilmesidir. Bu durumlar kontrol edildikten sonra eğer bunlarla alakalı bir problem yoksa bazı çözüm yolları bulunmaktadır. İnstagram kullanıcısı o çözüm yollarını uygulayabilir. Bu çözüm yolları şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • İnstagram uygulaması için önbellek temizlemesi yapmak
  • Uygulamayı telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan silip, tekrar yüklemek
  • Telefonunuzda ya da bilgisayarınızda saat ve tarih kontrolleri yaparak, tekrardan ayarlayın

Kontroller yapılıp, bir işe yaramadığında bu çözüm yolları uygulanabilmektedir. Eğer bu çözüm yolları da instagram öne çıkanlar açılmıyor ya da instagram hikaye önizleme gözükmüyor gibi sorunlarınıza çözüm olmadıysa; bu sorunların nedeni hikayeyi paylaşan kullanıcı, paylaştığı hikayeyi sizin görmenizi istememiş olabilir ve hikayesini de size gizlemiş olabilir. Böyle bir durumda da maalesef yapabileceğiniz hiçbir çözüm yolu bulunmamaktadır.

Bu durumlar ve çözüm yolları neden instagram hikayeler açılmıyor ya da instagram öne çıkanlar açılmıyor gibi sorunların nedeni ve çözüm yollarıdır. Bu durumları kontrol ederek, instagram hikayelerinin neden açılmadığının nedenlerini bulabilir ve bu durum için de çözüm üretebilirsiniz.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      

İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      

İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN