sosyal-medyayi-en-cok-hangi-ulkeler-kullaniyor

sosyal-medyayi-en-cok-hangi-ulkeler-kullaniyor

Yazar: Kanika Saxena

En son on yıl boyunca veya bunun gibi bir şey boyunca, çevrimiçi medya trajik bir şekilde eksik olan arkadaşlarla konuşma yaklaşımından öğretici bir şey aramak için kesin bir stratejiye ilerledi.  İster iş, haber, pazarlama, ister sadece eğlence için olsun, bireyler genellikle sosyal medyayı farklı önemli amaçlar için kullanırlar.  Son zamanlarda hafızalarda herhangi bir zamandan daha açık olmasına rağmen, birkaç ülke ve ilçe belirli platformlara farklı kanallardan daha fazla erişiyor.

Bu tür kullanımı gösteren istatistiklerin denetlenmesi, dünya çapındaki dijital pazarlama prosedürünüzü aydınlatmak için olağanüstü bir yöntemdir.  Hangi ulusların hangi sosyal platformları kullandığını anlayarak sosyal ağ üzerinden ilerleme şeklinizi geliştirin ve pazarınızı geliştirin.

Sosyal Medyayı En Çok Hangi Ülkeler Kullanıyor?

Sosyal medya patronunun hangi ulusla ilgilendiğinizle ilgileniyor musunuz?  Gerçekten de, Manila'da, tüm hesaplara göre temel omurga soğutucusudur.  2020'den itibaren Filipinler, 2018 Küresel Dijital Raporu'nda belirtildiği gibi gezegendeki en dikkat çekici sosyal ağ medyası kullanım oranına sahiptir.    Bu, ulusun son iki yıldır bekletilmiş bir unvanı.

Filipinler'deki kullanıcılar sosyal medya üzerinden sürekli olarak normal üç saat 57 dakika harcıyor.  İnternet'te her geçen gün geçirdikleri zamanın neredeyse% 33'üdür (dokuz saat 29 dakika),Filipinler'i Tayland'a yakın internet kullanımı için dünya çapında ikinci sırada konumlandırmaktadır.  Filipinler'de 67 milyon yolcu keşfederken, 10 milyon kişi daha Instagram'da sörf yapacak.  Bu medya kullanıcılarının %10'undan fazlası güneydoğu Asya ülkesinde de YouTube'a devam ediyor.

Genel olarak, Asya geniş bir dereceye kadar sosyal medyayı yakar.  Bunlar, 2020 Küresel Dijital Raporu'nda kaydedilen çok sayıda yüksek konumlu Asya ülkesi için sosyal kanallarda harcanan durumlardır:

Endonezya - üç saat 23 dakika,  dünyadaki sosyal medya ağlarının ortalama kullanımı açısından üçüncü sırada yer aldı

Tayland - üç saat 10 dakika, dördüncü

Malezya - günde üç saat, sekizinci sırada

Birleşik Arap Emirlikleri - iki saat 56 dakika, 10.

Sosyal gelişme, özellikle Suudi Arabistan'ın gözlemlenebilir bir ilerleme göstermesiyle anakara genelinde hızlanmayı sürdürür.  Ocak 2019 ve 2020 arasında, Orta Doğu ülkesi sosyal kullanımda yüzde 32'lik bir gelişme gördü, hindistan'ın önünde yüzde bir.  Endonezya (%23) ve Vietnam (%20) üçüncü ve 6.

ABD ve Kanada hakkında ne söyleyebilirim?

Kuzey Amerika'nın sosyal ağ kullanımı konusunda üst sıralarda yer alması gerektiğini tahmin edersiniz, çünkü kanallarının çoğunun kökenidir, değil mi? Asya'nın tıpkı internet kullanımı gibi sosyal medya için yarattığı şaşırtıcı sayılarla doğrulanan Kuzey Amerika, yaklaşan hiçbir durumda değil.

AMERIKA Birleşik Devletleri, normal sosyal medya kullanım süresinde iki saat ve bir anda gezegende 24.  Aynı şekilde, benzer bir Küresel Dijital Rapor'da belirtildiği gibi, ülkelerin hiçbirinin övünecek çok sayıda yeni kullanıcısı yok.  Ocak 2020 ile Ocak 2021 arasında, Kanada'da% 9 daha fazla çevrimiçi medya kullanıcısı vardı ve Amerika Birleşik Devletleri'nde sadece% 7 ile karşıttı. Standart düşünce tarzı bu rakamları netleştirmez.

Kanada'da Facebook, Kanada İnternet Kayıt Otoritesi (CIRA) tarafından kaydedildiği gibi, Amerika Birleşik Devletleri'nde olduğundan çok daha önceliklidir.  CIRA raporlarına göre, Kanadalıların yaklaşık% 77'si Facebook'ta.  Facebook'tan sonra Kanadalılar Instagram ve LinkedIn'i (%35),twitter'ı (%26) ve daha sonra Snapchat'i (%19) tercih ediyor.  Kanada'daki sosyal ağ konumları,  kullanımının% 67'sini içeren üçüncü en iyi bilinen çevrimiçi hareket  olarak. Yaşa göre geçme ihtimaliniz varsa, çoğu sosyal medya kullanıcısına 18 yaş aralığında bir yere giderek 30'ların ortalarında bir göz atıyorsunuz.

MakaleNin Kaynağı:  Sosyal Medyayı En Çok Hangi Ülkeler Kullanıyor?

Bu konularda bilgi almak için Google!da arama yapabilirsiniz veya biraz sabredin yakın gelecekte sizler için bu içerikleri hazırlayacağız. sosyal medya uzmanı nasıl olunur, sosyal medya kullanmayan erkek, sosyal medya reklamcılığı, sosyal medya hangileri, sosyal medyada ğ ne demek, .d ne demek sosyal medya, sosyal medya kullanımı, sosyal medya yönetimi fiyat, sosyal medya kullanmamak, sosyal medya araçları

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

 #instagrambegeni #takipci #takipcisatinal #instagramtakipci #takipçi #instagramtakipcisatinalma #beğeni #takipcisatinalma #instagramtakipçisatınalma #instagramtakipcisatinal #begeni #takipçisatınalma #instagramtakipçi #instagramlike #beğenisatinalma