Spotify Abonelik Paketleri

Spotify Abonelik Paketleri

Spotify kullanmak isteyen bazı kullanıcılar bu uygulamaya başlamadan önce Spotify abonelik paketleri hakkında bilgi almak istiyor olabilir.

Günümüzün en popüler uygulamaları arasında yer edinen Spotify, abonelik konusunda da etkili bir sisteme sahip. Hem ücretsiz hem ücretli paketleri bulunan firmanın ayrıca öğrenciler için de özel abonelik paketi yer alıyor. Yalnızca öğrencileri düşünmekle kalmayan şirket, bunun yanı sıra aile planını da geliştirmiş durumda. Spotify ile beraber pek çok abonelik planı kullanılabiliyor.

Spotify Abonelik Paketleri Neler?

Öncelikli olarak Spotify Free planından söz edelim. Bu paket, ücretsiz bir şekilde kullanımı sağlanan aboneliği kullanıcılarına sunuyor. Yani siteye kayıt olan bir kullanıcı, platformdan ücretsiz yararlanmak istediğinde abonelik almadan bu pakette yer alıyor. Paketin ayrıcalıkları şu şekilde ifade ediliyor:

  • 50 milyonun üzerinde müzik

  • Podcast ve sesli kitaplar

  • 14 güne kadar yurt dışı gezilerinde müziklere erişim

  • İstenilen parçayı seçme ve çalma

  • Podcast indirme

Bunun yanı sıra bu özelliklerin de dahil olduğu Spotify Premium paketi bizlerin karşısına çıkıyor. Spotify abonelik paketleri arasında popüler aboneliklerden birisi olan bu paket, ücretsiz aboneliğe ek olarak şu özellikleri de bünyesinde barındırıyor:

  • Yurt dışı seyahatlerde müziklere sınırsız erişim

  • Reklamsız müzik keyfi

  • Müzik indirme özelliği

  • En yüksek müzik kalitesine ulaşma

Spotify Free paketini kullanan birçok kişinin yaşadığı en büyük problemler arasında müzikler çalarken aralara reklam girmesi oluyor. Bunun dışında kullanıcılar, herhangi bir sıkıntı yaşamadan istediği müzikleri çalabiliyor ve doyasıya bir eğlence sağlayabiliyor. Spotify Premium aboneliğinin fiyatının aylık 17,99 TL olduğunu açıklayalım. Ek olarak şunu ifade edelim ki ilk ay ücretsiz kullanım imkanı mevcut. Yani kullanıcılar, abonelik almadan önce 1 ay ücretsiz kullanım hakkından faydalanarak sistemi daha iyi deneyebiliyor olacak.

Bireysel paket olarak geçen Spotify Premium dışında iki kişinin kullanabileceği paket de yer alıyor. Ayda 23,99 TL’ye satılan bu paket, 2 hesabın bağlanabileceği bir üyelik sağlıyor. Tüm abonelik paketlerinin ilk ay ücretsiz kampanyasının bulunduğunu ifade edelim. Bu paketin özelliği premium ayrıcalıklara ek olarak 2 kişi birden kullanabiliyor olması. Bu paketin Spotify Duo adında da bulunduğunu belirterek konuyu kapatalım.

Bir diğer paket olan Spotify Aile paketi ise pek çok kişi için oldukça faydalı olabilir. Eğer geniş bir aileye sahip iseniz veya aileniz ile birlikte müzik dinleme keyfini yaşamak istiyorsanız bu konuda yapmanız gereken şey Spotify Aile abonelik paketinden yararlanmak. Aile paketi ile beraber tek abonelikte 6 hesaba kadar bu paketten yararlanılabiliyor. Bu paketin avantajlarından birisi herkesin kendi hesabını kullanması sebebiyle şifre paylaşma derdinin olmaması. Özetle bu paket, geniş aileler için birebir oluyor. Aboneliğin aylık fiyatının 29,99 TL olduğunu ifade edelim.

Spotify abonelik paketleri arasında öğrenci paketi de yer almakta. Dünyanın pek çok yerinde bulunan öğrenciler, eğitim almaları nedeniyle düşük miktarda paraya sahip olabilir. Spotify, öğrenciler için de özel bir pakete ev sahipliği yapıyor. Ayda 8,99 TL’lik bir fiyat etiketine sahip olan bu abonelik sayesinde öğrenciler, reklamsız bir şekilde rahatlıkla müzik dinleyerek pek çok ayrıcalıktan faydalanabiliyor olacak. Bununla beraber bazı üniversiteler için ek indirim fırsatı da uygulandığını dile getirelim. Bu abonelikten yararlanmanın şartı bulunuyor. Bu şart, öğrenci olduğunu doğrulamak. Spotify, bunun için bir belge talep ediyor. Bu şekilde daha uygun fiyatlı abonelikten yararlanmak mümkün oluyor.