Spotify Premium

Spotify Premium

Müzik dinlemek için kullanılan Spotify uygulaması dünya tarafından biliniyor. Birçok insanın hem bilgisayar hem de telefonunda yüklü olan bu müzik uygulaması ücretli ve ücretsiz şekilde kullanılabilmektedir. Ücretli kullanımı seçen üyeler Spotify Premium ayrıcalıklarından yararlanmaktadır. Ücretsiz kullanan kullanıcılara ise sınırlı haklar tanınmaktadır. Fakat buna rağmen ücretsiz yani Premium almayan kullanıcı çok fazla.

Spotify Nedir?

Spotify uygulaması 2008 yıllarında piyasaya sürülen bir müzik uygulamasıdır. Sınırsız müzik imkanı sunan bu uygulama iki şekilde kullanılmaktadır. Ücretli yani Spotify Premium kullanıcıları veya Spotify kullanıcıları olarak ayrılmaktadır. Bugüne dek bu uygulama tarzı hiçbir müzik uygulaması olmadığı için güçlü rakibi olmayan Spotify hızla yükseldi.

Birçok müzik uygulaması yalnızca indirerek çalışıyor veya internete ihtiyaç duyuyor. Bunların arasından çıkan Spotify müzik uygulaması indirmeye gerek duymadan çevrim dışı müzik keyfini sunuyor. Bu nedenden dolayı da dünyaca kullanılıyor ve ihtiyaçmış gibi de görünüyor.

Spotify Ücretsiz Kullanım

Spotify ücretsiz kullanım içerisinde birçok kısıtlama bulunmaktadır. Fakat buna rağmen ücretsiz yani pro sürümü almayan kullanıcılar Premium kullanıcılardan daha fazladır. Öncelikle Spotify uygulamasına sahip olmak için App Store veya Play Store mağazalarından uygulamayı aratıp indirmek gerekiyor. Ardından Spotify üzerinden hesap açarak giriş yapabilirsiniz. Uygulama yeni hesaplara kısa sürelik pro deneyimi sunuyor. Biten sürenin ardından kullanıcının memnuniyetine göre seçenek sunuluyor. Ücretsiz olarak devam etmek isteyen kişiler işlem yapmadan Spotify içerisinde müzik dinlemeye devam ediyor.

Ücretsiz kullanımdaki bazı sınırlamalar şunlardır; sınırsız müzik atlayamama istenilen müziği dinleyememe, şarkı aralarında sürekli Spotify reklamı çıkması, çevrim dışı müzik dinleyememe, şarkıları kesintisiz olarak dinleyememe gibi birçok sınırlama bulunmaktadır. Aslında bu durum radyo mantığı ile aynı yola çıkmaktadır. Radyo dinlemeyi seven kişiler tarafından Spotify ücretsiz kullanım sorun yaratmamaktadır.

Spotify Ödeme Seçenekleri

Spotify ödeme seçenekleri farklı alanlara hitap etmektedir. Yani öğrenciye gence ve yetişkine farklı tarifeler sunarak en iyi uygulama olmayı sağlamaktadır. Dünya tarafından bu denli tercih edilen uygulama olmasının bir diğer etkisi ise ödeme miktarının uygun oluşudur.

Çok düşük bir fiyata Spotify Premium sahibi olunabilir. Ayrıca Spotify içerisinde ‘’Bireysel Hesap, Duo Hesap, Aile Hesap, Öğrenci Hesap’’ seçeneklerinden en uygun olanı seçip ödeme yapacağınız kartı da belirterek otomatik talimat sistemi ile hesabınızı Premiuma yükseltmiş olursunuz. Bir diğer önemli özellik ise Spotify’ı aile hesabıyla kullanmak. Bu hesap tarifesi aynı anda toplam 6 farklı hesabın giriş yapabilmesini sağlar. Bu sayede hem düşük bir ücrete denk gelir hem de 6 hesap da Spotify uygulamasından yararlanır.
 

Spotify Premium Ayrıcalıkları

Spotify Premiumayrıcalıkları arasında farklı ödeme tarifeleri ilk sırada yer almaktadır. Uygun olduğunuz tarifeyi seçerek ödeme yönteminizi belirlemiş olursunuz. Ardından Spotify uygulamasını ücretli kullanarak birçok sınırlama kalkmış olur. Bunlar sınırsız müzik atlama, reklamsız müzik keyfi, istenilen müziği dinleme, çevrim dışı müzik dinleme gibi sınırsız özelliklere premium üyeler erişim sağlar. Ayrıca podcast, şarkı ve bütün kitaplara sınırsız erişim de bulunmaktadır. Yurt dışı seyehatlerinde de Spotify Premium özelliğiniz size fark katar. Yurt dışı yolculuğunda yine kesintisiz müzik dinleme keyfi çıkarabilirsiniz. Spotşfy yalnızca Wi-Fi veya çevrim dışı indirme özelliği ile degil mobil erişim ile de kullanılabilir.

Spotify içerisinde beğendiğiniz bir şarkı, kitap veya podcastı cihazınıza kolaylıkla indirebilir ve çevrim dışı dinleyebilirsiniz. İndirme işlemi için öncelikle internete ihtiyacınız olacak. Bu sayede internet olmayan bir ortamda indirdiğiniz şarkıyı rahatlıkla dinleyebileceksiniz. Bu özellik birçok müzik uygulamasına fark atmaktadır.