Tiktok Çöktü Mü Tiktok Neden Çöktü

Tiktok Çöktü Mü Tiktok Neden Çöktü

TikTok çöktü mü sorusu birçok kişi tarafından zaman zaman sorulur. Bunun temel nedeni platforma giriş yapamamaktır. Ancak beklemek yerine kişilerin deneyebileceği bir takım çözümler vardır. Bunlar ana hatlarıyla aşağıda olduğu gibidir;

  1. TikTok Uygulamasını Güncellemek
  2. Telefonu ve Market Play Uygulamasını Güncellemek
  3. İnternetin Kullanıldığından Emin Olmak
  4. Telefonun Şebekesinin Çektiğinden Emin Olmak
  5. Uygulamayı Tekrar Kurmak

Eğer sıra sıra bu çözümleri denerseniz, bir çözüm bulabilirsiniz. İnternetiniz varsa ancak çevrimdışı görünüyorsanız, durduruldu hatası alıyorsanız ya da farklı bir problem varsa kısa sürede tekrar giriş yapabilirsiniz.

  1. TikTok Uygulamasını Güncellemek

TikTok giriş kolay bir şekilde yapılabilse de bazı durumlarda hata alınabilir. Eğer platforma girişte bir sorun yaşıyorsanız ve diğer arkadaşlarınızda bu sorun yoksa ilk deneyebileceğiniz çözüm uygulama güncellemedir.

TikTok dönem dönem güncelleme getirerek, platformu daha kullanışlı ve zengin hale getirir. Bunları yapmamak sorunlara ve çökmelere neden olabilir. Her ne kadar market play uygulamaları otomatik yapsa da buna istisna olan birçok örnek sayılabilir.

Dolayısıyla App Store ya da Google Play Store’a girerseniz güncelleme işlemlerini anında yapabilirsiniz. Ardından deneme yapılmalı, sorunun devam edip etmediği anlaşılmalıdır.

  1. Telefonu ve Market Play Uygulamasını Güncellemek

Eğer TikTok giriş sorunu devam ediyorsa bu telefonun ve market play uygulamasının güncel olmamasından da ileri gelebilir. Zira telefon güncel değilse market play de kendini güncellemeyebilir. Bu durumda TikTok da update almayabilir.

Günümüzde birçok kişi cihaz güncellemelerini ertelediği için bunun kontrol edilmesi mevcutsa yapılması önerilir. Eğer telefon güncelse market uygulaması güncellenmelidir. Tüm bunlar tamamlandıktan sonra TikTok uygulamasına girmeye çalışılmalıdır.

  1. İnternetin Kullanıldığından Emin Olmak

TikTok her sosyal medya platformu gibi internet üzerinden çalışır. Bu nedenle TikTok çöktü mü son dakika konusuna bakıyorsanız, öncelikle internetinizde sorun olup olmadığından emin olmanız gerekir.

Eğer wi-fi girişi yapılıyorsa modem kontrol edilmelidir. İnternete kullanıcı adı ve şifre yazarak bağlanıyorsanız ve uzun bir süredir bağlıysa, otomatik çıkış yapması da muhtemeldir. Dolayısıyla tekrar giriş yapılması önerilir.

Şayet mobil ağ kullanıyorsanız paketinizin bitip bitmediğinden emin olmalıdır. Sorunun kaynağını bunlardan biri oluşturuyorsa, çözdüğünüzde TikTok da açılır.

  1. Telefonun Şebekesinin Çektiğinden Emin Olmak

TikTok durduruldu hatası nasıl düzeltilir? Gibi sorular günümüzde birçok kişi tarafından sorulur. Her ne kadar çözümsüz olduğu düşünülse de uygulanabilecek vardır. Telefonun şebekesinin çektiği yere gitmek bunlardan biridir.

Zira internetiniz çekse bile telefonun şebekesi o esnada çekmiyorsa internete de bağlanamaz. Böylece TikTok girişi de yapılmaz.

  1. Uygulamayı Tekrar Kurmak

Eğer tüm seçenekleri denemiş ve hala çözüm alamıyorsanız, TikTok uygulamasını kaldırıp tekrar kurmak da deneyebileceğiniz çözümlerden biridir. Sorun devam ediyorsa platform ile iletişime geçerek durumu anlatmanız önerilir.

İNSTAGRAM TÜRK BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN      

İNSTAGRAM YABANCI BEĞENİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM TÜRK TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN     

 İNSTAGRAM YABANCI TAKİPÇİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

TİKTOK HİZMETLERİ SATIN AL