Tiktok Oda Engellendi Ne Demek?

Tiktok Oda Engellendi Ne Demek?

Tiktok oda engellendi ne demek? konusu, Tiktok kullanıcılarının en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Tiktok oda engellendi demek, Tiktok uygulamasında bir başka kullanıcının sizi engellediği anlamına gelmektedir. Tiktok uygulamasında özellikleri arasında istenmeyen diğer Tiktok kullanıcılarını engelleme yolları da mevcut bulunmaktadır.

Tiktok gizlilik ve güvenlik ayarları sayesinde istenilmeyen Tiktok kullanıcıları engellenebilmekte ya da Tiktok kullanıcı hesapları sadece belli kişilere açık olacak bir şekilde düzenlenebilmektedir. Tiktok üyelerinin en sevdiği özelliklerden birisi de bu olmaktadır. Buna bağlı olarak birçok Tiktok kullanıcısı, kendilerini kimlerin engellediği merak etmekte ve bu konuda araştırma yapmaktadır.

Tiktok’ta Engellendiğinin Anlama Yolu Nedir?

Tüm dünyada ve Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Tiktok uygulamasında, istenilen diğer Tiktok kullanıcıları engellenebilmektedir. Tiktok bu özelliği kullanıcıların birbirlerinden rahatsız olduğu durumlarda devreye sokabilmeleri için geliştirmiş bulunmaktadır.

Bu özellik sayesinde rahatsızlık veren ya da yapılan Tiktok paylaşımlarını görülmesi istenmeyen kişiler kolaylıkla engellenmektedir. Bu açıdan Tiktok kullanıcıları, onları hangi kişilerin engellediğini merak etmektedirler. Bu bağlamda Tiktok engel anlama yöntemi için yapılması gereken ise şunlar olmaktadır;

  • Tiktok uygulamasında birinin engel attığını öğrenebilmek için öncelikle Tiktok hesabına kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi ile giriş yapılmalıdır.
  • Tiktok uygulamasına girdikten sonra sizi engellediğini düşünülen Tiktok kullanıcı adının arama kısmına yazılması gerekmektedir.
  • Arama sonuçlarında hiç bir sonuç çıkmadığı zaman bu kişinin size engel attığı kolaylıkla anlaşılmaktadır. Çünkü engel atan kişi engeli yiyen kişide kesinlikle arama sonuçlarında çıkmamaktadır.

Arama sonuçlarında engel attığı düşünülen Tiktok kullanıcısının tespiti, yukarıda anlatıldığı gibi kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu yöntemden tam olarak kimin engel atıldığını öğrenebilmek için bir arkadaşın Tiktok hesabından da aynı aramanın yapılması, daha sağlıklı bir sonuç alınmasını sağlamaktadır.

Bunun nedeni ise arama sonuçlarında bir Tiktok kullanıcısının çıkmaması, bazen engel atma yüzünden değil, o kişinin Tiktok hesabını silmesinden ya da kapatmasından da kaynaklanabilmektedir. Bu nedenle ek olarak bu kontrolün yapılması, durumun tam olarak anlaşılmasına daha iyi yardımcı olmaktadır.

Aynı zamanda bazı engelleme durumlarında öğrenmenin bir diğer yolu da, engel atan kişinin profilini açınca, henüz hiç gönderi yok yazısının çıkması da olmaktadır. Bu yazının anlamı ise o kişinin karşı tarafa engel attığını kolay yoldan kanıtlamaktadır. Tiktok uygulamasında atılan bu kişi engellerini ise sadece engeli atan kişi kaldırabilmekte olup, Tiktok yönetimi bile bu konuda hiç bir şekilde bir çözüm sunmamaktadır. Atılan bu kişi engelini, ancak bu engeli atan Tiktok kullanıcısı kaldırabilmektedir.

 

Tiktok Engelinin Başka Nedenleri Nelerdir?

Tiktok uygulamasında, topluluk kurallarına uymayan kullanıcılara da engel cezası verilebilmektedir. Bu durumda bu cezayı alan Tiktok kullanıcısı uygulamayı kısıtlı bir şekilde kullanabilmektedir. Buna bağlı olarak Tiktok engel nedenleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Uygulamada taciz edici ve rahatsız edici yorumlar yapmak
  • Irkçı paylaşımlar yapmak
  • Tiktok paylaşımlara hızlı bir şekilde yorum yazmak ya da beğeni bırakmak
  • Çok kısa aralıklarla, çok fazla kişiyi takip etmek
  • Tiktok topluluk kurallarını çok sık ihlal etmek
  • Cinsel içerikli paylaşımlar yapmak

 

Tiktok Hizmetleri Satın Alın