TikTok’ta Canlı Yayın Nasıl Açılır?

TikTok’ta Canlı Yayın Nasıl Açılır?

TikTok’ta canlı yayın nasıl açılır? Sosyal medyanın yükselen platformlarından olan TikTok video içerikleri ve canlı yayınlarıyla bilinmektedir. Burada insanlar eğlenceli video konseptleri oluşturmak ve canlı yayınlar açarak insanlarla sohbet etmek için bir araya gelmektedir. Peki, TikTok’ta canlı yayın nasıl açılır? Canlı yayın açmak için yapılması gerekenler şunlardır;

  • TikTok hesabınıza giriş yapın
  • Anasayfanın altında yer alan + işaretine tıklayın
  • Canlı butonunda canlı yayın için başlık oluşturun
  • Canlı yayına geç seçeneği ile canlı yayını başlatabilirsiniz

Canlı yayın açma işlemi bu şekilde oldukça kolaydır. TikTok canlı yayın para kazanma, eğlenceli vakit geçirme ve sizi izleyenlerle sohbet etmek için en iyi yöntemler arasında yer almaktadır. Üstelik düzenli olarak yayın açmanız insanlarla sosyalleşmek ve hesabınızın takipçiler bakımından büyümesi için oldukça etkili olabilmektedir. Zaman zaman eğlenceli müzik içerikli ya da dublaj videoları ile de para kazanmanız mümkündür.

TikTok’ta Canlı Yayın Kuralları

TİkTok’ta canlı yayın kuralları nelerdir? TikTok üzerinde hemen her yaş grubunda kullanıcıların erişimi söz konusu olabilmektedir. Çocukların hesapları gizli hesap sistemiyle korunuyor olsa da canlı yayınlarda belli bir yaş kuralı bulunmaktadır. 18 yaş altının canlı yayın açabilmesi için ebeveyn izni gerekmektedir. Ayrıca yaşı 16’nın altında kalanların canlı yayın yapması site tarafından onaylanmamaktadır.

TikTok’ta canlı yayın kuralları içerisinde hemen her platformda olduğu gibi şiddet içerikli ya da cinsellik içeren paylaşımlar yapılması da yasaktır. Bu bahsedilen içerikler yasal haklar ve durumlar gerekçesiyle hesabınızın canlı yayın özelliğinin engellenmesi, para kazanmanın durdurulması vb. işlemlere neden olabilmektedir.

TikTok Canlı Yayın Para Kazanma

Sosyal medyada para kazanmanın birçok yolu bulunmaktadır. Bunların arasında TikTok canlı yayın para kazanma özelliği de vardır. Canlı yayında kazanılan para hediye sistemiyle ilerlemektedir. Canlı yayına katılan kullanıcılar izledikleri kişiye hediye simgeleri yollamaktadır. Bu hediyelerden de belli bir yüzde TikTok tarafından kesilerek yayıncının hesabına aktarılmaktadır.

TikTok hediyeleri genellikle büyük fiyat farkları içermektedir. Örneğin merhaba hediyesi gönderildiğinde 96 kuruş ödeme yapılmaktadır. Bu ödemenin 51 kuruşu TikTok şirketine kalan 45 kuruşta yayıncıya kalır.

TikTok üzerinden hediye yollama işlemi için kullanıcıların hesaplarına jeton yüklemesi gerekmektedir. Sonrasında TikTok canlı yayın para kazanma işlemi için çeşitli sembollerde hediyeler yollanır. Burada yollanan hediyeler biriktiğinde yayıncının TikTok hesabından, banka hesabına yatırılır. İzleyicilerden gelen hediyeler hiçbir şekilde iptal edilemez ya da iadesi söz konusu değildir.

TikTok’ta Canlı Yayın Nasıl Açılır, Kaç Takipçiden Sonra?

TikTok’ta canlı yayın nasıl açılır, kaç takipçiden sonra yayın açılabilir? TikTok üzerinden canlı yayın açmak için gerekli olan minimum takipçi sayısı 1000 olarak bilinmektedir. 1000 takipçi üstü ve yaşı 18 üstü olan kullanıcıların TikTok’ta canlı yayın açmalarına izin verilmektedir. Canlı yayınlarda sohbet edebilir, yarışmalar ve çeşitli etkinlikler düzenleyebilirsiniz. Böylece izleyiciler keyif aldıkları ve eğlendikleri için sizlere hediyeler yollar. Bu hediyeler de paraya çevrilerek hesabınıza yatırılmaktadır.

TikTok’ta sürekli video çekmenize rağmen canlı yayın açmak için yeterli takipçi sayısına ulaşamadıysanız TikTok takipçi hilesi kullanabilirsiniz. TikTok başta olmak üzere İnstagram, Facebook, Twitter vb. diğer tüm sosyal medya hesaplarında takipçi kazanmak, beğeni ve yorum arttırmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sitemizde güvenilir bir şekilde belli ücretlerle herkese uygun paketler yer almaktadır.

Bu paketleri satın alarak TikTok hesabınızda takipçi sayınızı arttırabilir, izlenmeleri yükseltebilir ve like sayısını daha yüksek hale getirebilirsiniz. Sitemizi ziyaret ederek sizde artık canlı yayın açabilirsiniz…