Tiktok’un İlk Videosu Hangisidir?

Tiktok’un İlk Videosu Hangisidir?

Tiktok’un ilk videosu hangisidir? konusu, özellikle Tiktok üyesi olan pek çok kişinin en çok merak ettiği konulardan birisi olmaktadır. Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Tiktok uygulamasında üyeler, kendilerine ait olan profillerde kısa videolar paylaşmakta, aynı zamanda bu videoların izlenme sayılarına göre aylık olarak yüksek meblağlarda para da kazanabilmektedirler.

Tiktok uygulaması ilk olarak 2016 yılında, Çin’de ByteDance tarafından internet dünyasına sürülmüş bir uygulama olup, uygulamanın Çin’de ki adı ise Douyin olmuştur. Kısa sürede tüm dünyanın ilgisini çeken kısa video paylaşma platformu Tiktok, günümüzde ise yaklaşık olarak dünya genelinde 150 ülkeden olmak üzere 1 milyar üstü kullanıcı sayısına ulaşmış bulunmaktadır. Tiktok’un ilk videosu ise tam olarak bilinmese de, 2016 yılında ilk açıldığı zamanlarda yayınlanan videolar olarak kabul edilmektedir.

Tiktok Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Tiktok uygulaması günümüzde en sevilen ve kullanımı en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından birisi olup, aynı zamanda günümüzde en çok indirilen sosyal uygulamalardan birisi olma özelliğini de taşımaktadır. Tiktok uygulamasında üyeler kullanıcı hesaplarında kendi oluşturdukları kısa ve özgün videoları paylaşabilmektedir. Ücretsiz olarak indirilip, kullanılabilen uygulamada üyeler, yükledikleri videoların izlenme sayılarına göre aylık olarak para da kazanabilmektedir.

Dünya üzerinde en sevilen sosyal medya platformlarından birisi olan Tiktok uygulamasını ücretsiz olarak kullanabilmek için sadece kullanıcı adı ve şifre ile üye olmak yeterli olmaktadır. Uygulama indirilip, kurulduktan sonra Tiktok kullanıcı profili düzenlemeleri ise ayarlar kısmından yapılmaktadır. Tiktok kullanıcıları profillerinde kendi hazırladıkları kısa videoları paylaşabilmektedir.

Tiktok uygulamasında video paylaşımlarının yanı sıra, canlı yayınlar da açılabilmektedir. Tiktok kullanıcı hesaplarında açılan bu canlı yayınlarda da, Tiktok üyeleri para kazanabilmektedir. Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal mecralardan birisi olan Tiktok uygulamasında kazanılan paralar ise her ay üyelerin banka hesaplarına yatmaktadır. Tiktok uygulamasında yer alan videolar ise üyelerin kendi çektikleri özgün videolardan oluşmaktadır.

Tiktok kullanıcı hesaplarında paylaşılan Tiktok videoları aynı zamanda çeşitli etiketler, çıkartmalar ve özel efektlerle de daha güzel bir hale getirilebilmektedir. Tiktok uygulamasının ücretsiz olarak sunduğu bu özellikle içerisinde videoları kesme, videoları kırpma ve düzenleme gibi benzeri araçlarda bulunmaktadır. Bu özellikler sayesinde Tiktok üyeleri birbirinden eğlenceli Tiktok videoları oluşturabilmekte ve bu kısa videoları kendilerine ait olan profillerde paylaşabilmektedir.

Tiktok uygulamasında fenomen olabilmek içinse, özgün ve kaliteli video paylaşımları yapılması gerekmektedir. Tiktok uygulamasına herkes üye olabilmekte olup, üye olabilmenin yaş sınırı ise 13 yaş olmaktadır. 13 yaşından küçük olan çocuklar Tiktok uygulamasını kullanamamaktadır. Aynı zamanda Tiktok yöntemince belirlenen topluluk kurallarına göre, her üyenin uygulama içerisinde bu kurallara uygun davranması gerekmektedir.

Tiktok Nasıl İndirilir?

Tiktok uygulaması hem android, hem de iOS işletim sistemlerine sahip olan cihazlarda ve akıllı telefonlarda ücretsiz olarak indirilip, kullanıbilen bir uygulama olmaktadır. Tiktok uygulaması, android işletim sistemlerine sahip olan akıllı telefonlara ve cihazlara Google Play Store uygulama mağazasından ücretsiz olarak indirilebilmektedir.

Apple Store uygulama mağazasından ise iOS işletim sistemlerine sahip olan akıllı telefonlara ve cihazlara Tiktok uygulaması indirilebilmektedir. Tiktok uygulaması indirilip, kurulduktan sonra hemen kullanılabilmektedir.