Tiktok Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Tiktok Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

TikTok günümüzde en çok kullanılan sosyal medya ağlarından biridir. Her ne kadar kısa video fikrine sahip olan ilk platform olmasa da kısa bir süre içinde büyük bir yaygınlık kazanmıştır. İçerisine çok sayıda görsel efekt ve ses olup kullanıcılar her birinden yararlanabilir.

Ücretsiz bir şekilde kullanıldığı için para ödenmez. Dolayısıyla full versiyon, Premium üyelik gibi içerikleri bulunmaz. Kişiler sisteme kayıtlarını yaptıktan sonra, tüm özellikleri normal şekilde kullanabilir.

Bunun yanı sıra bir takım özellikler içerik üreticilere ya da yüksek takipçi kişilere sunulmuş olabilir. Platforma yeni üye olmuşsanız, özelliklerinden nasıl yararlanacağınızı bilmek daha verimli şekilde kullanmanızı sağlar.

TikTok Video Paylaşımları Nasıl Yapılır?

TikTok nasıl kullanılır her ne kadar birçok kişi tarafından karmaşık bulunsa da oldukça kolaydır. Eğer bir video yüklemek istiyorsanız, sadece aşağıda bulunan işlemleri takip etmeniz gerekir;

 1. Uygulamayı cihazınıza indirin.
 2. Kullanıcı girişi yaptıktan sonra alttaki menünün ortasında bulunan artı simgesine dokunun.
 3. Bir video kaydettikten ya da seçtikten sonra ses seç menüsüne dokunarak, sesk ekleyin.
 4. Efektler ve filtreler alanlarına gelerek düzenlemeler yapın.
 5. Son ayarları yaptıktan sonra paylaşın.

Eğer profilinizi ziyaret ederseniz, yayınlandığını hemen görebilirsiniz. Ancak platformda kişilerin uyması gereken topluluk kuralları da vardır. Paylaşımlarınızdan dolayı sorun yaşamak istemiyorsanız, önce bunları gözden geçirmeniz gerekir.

TikTok’a Fotoğraf Ekleme

Her sosyal medya platformu farklı dinamiklere sahiptir. TikTok bu bakımdan kişilere video paylaşımları yapmasını sağlar. Ancak bunun anlamı fotoğraf paylaşamayacağınız değildir. Aşağıdaki maddeleri takip ederek istediğiniz fotoğrafları yükleyebilirsiniz;

 1. Mobil uygulamaya girin.
 2. Video çekmek için kayıt yapın.
 3. Kaydı durdurduktan sonra efektler kısmına gelin.
 4. Ekran görüntüsüne batıktan sonra bir fotoğraf seçin.

Bu sayede arka plan için uygun bir fotoğraf eklemeniz mümkündür. Eğer daha renkli bir profil oluşturmak, insanların dikkatlini çekmek istiyorsanız tüm özelliklerden yararlanmak şarttır.

TikTok Fotoğraf Slaytları Yapma

TikTok kişilere arka plan fotoğrafı yapma izni verdiği gibi fotoğraf slaytları oluşturma imkanı da sağlar. Eğer paylaşımlarınızda bir değişiklik yapmak istiyorsanız, şu işlemleri takip etmeniz gerekir;

 1. Mobil uygulamaya girin.
 2. Bir TikTok videosu kaydedin.
 3. Fotoğraf şablonlarını seçin.
 4. İstediğinize karar verdikten sonra fotoğraf seçimi yapın.

Fotoğraf seçimi yaparken hangi sırada görünmesini istiyorsanız, buna göre tıklamak yeterlidir.

TikTok’ta Kaybolan Metinler

TikTok videolarınızda içinde görülen ve kaybolan metinler oluşturmak mümkündür. Bunun için önce video oluşturma menüsüne gelmeniz gerekir. Ardından ana ekrana gelene kadar sonraki butonuna tıklayın.

Alt kısımda metin yazan bölümü seçtikten sonra bir yazı yazın. Bunun üzerine tıkladıktan sonra süreyi ayarla üzerine dokunun. Yazının ekranda görünmesini istediğiniz süreyi buradan ayarlayın. Ardından videonuzu kontrol ederseniz, ilgili saniye geldiğinde metinin çıktığını görebilirsiniz.

Tiktok Hizmetleri Satın Alın